SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Polska Codziennie” przeprasza byłego szefa policji Marka Działoszyńskiego za nierzetelne teksty łączące go z podpaleniem i narkotykami

Zarząd spółki Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie” zamieściła przeprosiny skierowane do byłego komendanta głównego policji Marka Działoszyńskiego za artykuły o nim sprzed trzech lat oparte na nieprawdziwych i nierzetelnych informacjach.

Article

W komunikacie wymieniono teksty opublikowane w sześciu numerach „Gazety Polskiej Codziennie” z lipca, sierpnia i września 2014 roku. W artykułach sugerowano, że Marek Działoszyński, wówczas komendant główny policji, pomaga uniknąć odpowiedzialności karnej swojemu znajomym Krzysztofowi Krajewskiemu i Romanowi Pupkowskiemu, zamieszanym - jak twierdzono - w „kradzieże, podpalenia oraz narkotyki”.

- Dziennikarze dotarli do świadka, który rozpoznał syna komendanta i syna zatrzymanego za narkotyki biznesmena na nagraniach monitoringu w pobliżu podpalonego domu biznesmena pozostającego w konflikcie ze znajomym komendanta. Czy pożar i interesy przyjaciół komendanta się wiążą? Czy przyjaźń z komendantem była jak dotąd dla tej grupy gwarancją bezpieczeństwa? Tak twierdzą nasi informatorzy - napisano w jednym z tekstów o tej sprawie.

Działoszyński już po publikacji pierwszego z artykułów zdementował podane w nim informacje i zapowiedział działania prawne. - Treści zamieszczone w tekście są oparte na nieprawdziwych informacjach i nie mają związku z rzeczywistością, a załączone zdjęcie nie przedstawia nikogo z mojej rodziny. Tak zbudowany przekaz jest próbą uwikłania mnie i moich bliskich, a pośrednio także formacji, którą kieruję, w sprawę rzekomej działalności przestępczej - stwierdził w oświadczeniu.

W zamieszczonych właśnie przeprosinach zarząd wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie” przyznaje, że teksty te „zostały oparte na nieprawdziwych i nierzetelnych informacjach” na temat Marka Działoszyńskiego i jego syna Wojciecha, naruszające ich dobre imię oraz narażające ówczesnego szefa policji na utratę nieposzlakowanej opinii. Zarząd przeprasza i wyraża ubolewanie z tego powodu.

Komunikat z przeprosinami ukazał się w poniedziałkowym wydaniu „Rzeczpospolitej” i nowym numerze „Do Rzeczy”.

Według danych ZKDP w pierwszej połowie br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 18 712 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska Codziennie” przeprasza byłego szefa policji Marka Działoszyńskiego za nierzetelne teksty łączące go z podpaleniem i narkotykami

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kloaka
Autorami tych bredni, wyssanych z palca pomyj wylanych na niewinnego człowieka i jego syna byli - z tego, co widzę - Rachoń i Pereira.
Zabawne, bo akurat dzisiaj Pereira postanowił zacząć pouczać na Twitterze na temat rzetelnego dziennikarstwa. Rachoń pewnie zabierze się za to samo wieczorem.
27 8
odpowiedź
User
Pani na Mięćmierzu
Nosił wilk razy kilka
8 8
odpowiedź
User
YKK
Przecież w tej "gazecie" nie opublikowali jeszcze nigdy żadnego rzetelnego tekstu. Więc za co tu przepraszać?
11 8
odpowiedź
User
ABC
Przeprosiny przeprosinami, ale człowieka szkoda, kto mu zwróci to co stracił.
9 8
odpowiedź
User
ttt
Gazeta Wolska Codziennie i wszystko jasne.
9 8
odpowiedź