SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwie nowe osoby będą zarządzać „Gazetą Wyborczą”

Od stycznia do zarządu spółki Wyborcza, należącej do Agory, dołączą Joanna Kwas i Mikołaj Chrzan, od lat związani z „Gazetą Wyborczą”. Wiosną spółka Wyborcza ma przejąć wydawanie „GW”.

Mikołaj Chrzan i Joanna Kwas, fot. materiały prasowe AgoryArticle

Spółka Wyborcza została zarejestrowana 23 sierpnia br. Obecnie jedynym członkiem jej zarządu jest Wojciech Bartkowiak, członek zarządu Agory odpowiedzialny m.in. za segment prasowy.

Od początku przyszłego roku do zarządu Wyborczej dołączą dyrektorka sprzedaży „Gazety Wyborczej” Joanna Kwas oraz Mikołaj Chrzan, wicenaczelny „GW” odpowiedzialny m.in. za redakcje lokalne. Równocześnie dyrektorem finansowym spółki zostanie Michał Gutowski, obecnie pełniący obowiązki dyrektora finansów i kontrolingu segmentu prasowego Agory.

Wyborcza działalność operacyjną rozpocznie z początkiem kwietnia, ma przejąć od Agory wydawanie „Gazety Wyborczej”. Agora jest jedynym udziałowcem nowej firmy. - Przekształcenie w spółkę to ważny moment dla „Wyborczej", której przyszłość z zaufaniem powierzamy w ręce nowego zarządu. Będziemy mocno go wspierać, bo jego sukces będzie sukcesem nie tylko „Wyborczej", ale całej Grupy Agora - podkreśla Bartosz Hojka, prezes Agory.

Kwas będzie odpowiedzialna za sprzedaż, marketing, sprawy pracownicze oraz komunikację. Natomiast Mikołaj Chrzan za sprawy redakcji, w tym SEO i studia graficzne oraz za druk. Wojciech Bartkowiak zajmie się kwestiami dotyczącymi subskrypcji, IT i administracji - w tym inwestycjami.

Spółka Wyborcza oprócz „GW” oraz jej portali internetowych Wyborcza.pl i Wyborcza.biz będzie zarządzała miesięcznikami „Książki. Magazyn do Czytania” i „Wysokie Obcasy Extra”, działalnością poligraficzną, archiwum i agencją fotograficzną oraz organizacją m.in. Olsztyn Green Festival, CoJestGrane, Rzeszów Festival.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Mikołaj Chrzan z „Gazetą Wyborczą” jest związany nieprzerwanie od 1996 roku. Od 2019 roku jako wicenaczelny kieruje pracą wszystkich redakcji lokalnych. Zaczynał jako reporter (zajmował się m.in. tematyką miejską, gospodarczą i polityką lokalną), w latach 2012-2014 był naczelnym wrocławskiej redakcji „GW", w latach 2015-2018 - pełnił taką funkcję w trójmiejskiej redakcji dziennika.

Joanna Kwas od 2016 roku jest dyrektorką działu sprzedaży „Gazety Wyborczej”. Specjalizując się w rozwoju i sprzedaży produktów reklamowych oraz produktów subskrypcyjnych w obszarze B2B, tworzy i prowadzi programy rozwojowe i wellbeingowe. Z Agorą jest związana od 1998 roku, wcześniej pełniła m.in. funkcje handlowca, kierownika zespołu sprzedażowego i wicedyrektorki działu klientów strategicznych, a w latach 2014-2016 była szefową działem sprzedaży bezpośredniej w Warszawie.

- Joanna Kwas i Mikołaj Chrzan to świetni fachowcy, z dużym biznesowym i redakcyjnym doświadczeniem. Doskonale znają nie tylko „Wyborczą", ale także globalne trendy, które wpływają dziś na redakcje i całą naszą branżę. Jestem przekonany, że sprawdzą się w nowych, niezwykle odpowiedzialnych rolach - zapewnia Wojciech Bartkowiak.

W osobnych spółkach także Gazeta.pl i wydawnictwo

W ramach zapowiedzianej wiosną br. reorganizacji do osobnych spółek zostanie wydzielonych siedem linii biznesowych Agory. Są to:
- Wydawnictwo Agora (wraz z księgarniami internetowymi Publio.pl i Kulturalnysklep.pl, liniami biznesowymi Ale!, Agora Muzyka i Agora Digital Music, 
- Gazeta.pl (razem ze wszystkimi swoimi sekcjami, a także powiązanymi serwisami, m.in. Sport.pl, Moto.pl i Plotek.pl),
- obsługa informatyczna spółek z grupy kapitałowej Agora, 
- zarządzanie zasobami personalnymi Agory, 
- obsługa finansowo-księgowa Agory, 
- zarządzanie siedzibą główną i flotą samochodową Agory.

Czytaj też: W Agorze i Eurozecie 2,6 tys. pracowników. Mniej na pensje tylko w „Gazecie Wyborczej” i czasopismach

Po zgodzie wyrażonej przez walne zgromadzenie Agory i wpisaniu zmiany do statutu firmy, latem zarejestrowano spółki Wyborcza, Gazeta.pl Agora Książka i Muzyka oraz Czerska 8/10.

W trzecim kwartale br. grupa Agora zwiększyła przychody o 36 proc. do 363,5 mln zł, głównie dzięki wzrostowi o prawie połowę wpływów kin Helios. Strata netto firmy zmalała z 24,5 do 13,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Dwie nowe osoby będą zarządzać „Gazetą Wyborczą”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tylko pytam
Śmieciówki poniżej minimalnego wynagrodzenia za regularną pracę co najmniej 40h tygodniowo dalej będą standardem?
odpowiedź
User
Jurek bis
O matko, to trzeba się ewakuować, GW będzie się już tylko zwijać.
odpowiedź
User
Dobre nazwiska
Kwas i Chrzan będą najbardziej odpowiednimi nazwiskami do zarządu GW. W zasadzie to było oczywiste, że to oni będą.
odpowiedź