SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Wyborcza” uruchamia trzydziesty pierwszy lokalny serwis

Od środy 28 lipca dostępny będzie nowy lokalny serwis Wyborcza.pl (Agora) - o Rybniku i okolicach. - Śląskie to jeden z naszych najważniejszych rynków - komentuje Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych i wicenaczelny „GW”.

Article

Rybnicki zespół Wyborcza.pl tworzą Adrian Karpeta (do niedawna redaktor naczelny tygodnika „Nowiny” i serwisu Nowiny.pl) oraz Arkadiusz Biernat, który od lat pisał o Rybniku i okolicach pracując w wydawanym przez Polska Press Grupę „Dzienniku Zachodnim” - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarze wspierani będą przez redakcję „Gazety Wyborczej Katowice”.

Rybnik stosunkowo często gości na łamach katowickiej „Gazety Wyborczej” i w serwisie Katowice.wyborcza.pl. - To istotny, prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy, kulturalny i turystyczny. Województwo śląskie to jeden z najważniejszych rynków regionalnych „Wyborczej". Mamy silne redakcje w Katowicach i Częstochowie, a także serwisy w Bielsko-Białej, Gliwicach i Sosnowcu. Ale dużych, ciekawych miast jest tam więcej, stąd decyzja o uruchomieniu Rybnik.wyborcza.pl  - komentuje wicenaczelny "GW", Mikołaj Chrzan.

- Jestem przekonany, że nowa redakcja podejmie bardzo dużo ciekawych tematów ważnych dla lokalnej społeczności, ale i takich, które będą ciekawe dla czytelników w całej Polsce - dodaje.

31. lokalny serwis „Gazety Wyborczej”

Będzie to już 31. lokalny serwis „Gazety Wyborczej”. W tym roku wystartowały już strony poświęcone Zakopanemu, Wałbrzychowi i Koszalinowi.

Nowy serwis ruszy w środę o godz. 7 rano. Tego dnia pojawią się informacje o najważniejszych wydarzeniach z życia miasta, a także o jego największych problemach, np. o zanieczyszczeniu powietrza, i o największych wyzwaniach – jak transformacja energetyczna. Rybnicka redakcja funkcjonuje w strukturach katowickiego oddziału „Gazety Wyborczej”, którego szefem jest Dariusz Kortko. To już czwarte miasto na terenie aglomeracji śląskiej, gdzie działać będzie lokalny serwis informacyjny Wyborcza.pl - po Bielsku-Białej, Sosnowcu i Gliwicach.

Inauguracji serwisu Rybnik.wyborcza.pl towarzyszy akcja promocyjna pod hasłem „Tydzień rybnicki”, obejmująca cykl publikacji w „Gazecie Wyborczej” i na Wyborcza.pl, przybliżających Rybnik czytelnikom z całej Polski. Artykuły ukazywać się będą od 28 lipca do 3 sierpnia we wszystkich sekcjach i magazynach dziennika, począwszy od działu krajowego, przez gospodarkę i kulturę, po „Wysokie Obcasy”, „Wolną Sobotę”, „Duży Format” i „Ale Historię”.

Start strony Rybnik.wyborcza.pl wspierać będzie także wachlarz działań w mediach i w przestrzeni miejskiej Rybnika. Kampania serwisu obejmie reklamy w radiu i internecie (w tym w mediach społecznościowych) oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej, a także działania niestandardowe, w tym podcasty, materiały wideo, krzyżówkę rybnicką w aplikacji Krzyżówki Gazety Wyborczej, oraz autopromocję na tradycyjnych i cyfrowych łamach dziennika i na profilach dziennika m.in. na Facebooku i Instagramie. Działania przygotował dział promocji „Gazety Wyborczej”.

Średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” w maju br. wyniosło 58 312 egz. Z cyfrowej subskrypcji „GW” na koniec marca korzystało 259,6 tys. użytkowników, o 9,1 proc. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” uruchamia trzydziesty pierwszy lokalny serwis

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Intern
Inicjatywa szczytna, ale nie mają żadnych szans z Orlenem.
18 6
odpowiedź
User
Anna
Inicjatywa szczytna, ale nie mają żadnych szans z Orlenem.

Taka prawda. Inicjatywa polityczna, bez podstaw biznesowych.
17 5
odpowiedź
User
see
31 gwóźdź do trumny.
18 6
odpowiedź