SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” ma ponad 280 tys. subskrybentów cyfrowych

Na koniec ub.r. z subskrypcji cyfrowej „Gazety Wyborczej” (Agora) korzystało już ponad 280 tys. użytkowników, wobec 262,2 tys. na koniec września ub.r. - Kolejny rekord „Gazety Wyborczej" pod względem liczby prenumerat cyfrowych to dowód na skuteczność realizowanej przez nas strategii - podkreśla Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy „GW”.

Article

W komunikacie Agory stwierdzono, że do kolejnego wzrostu subskrybentów cyfrowych „Gazety Wyborczej” przyczyniły się wprowadzone w ostatnim roku nowości - „zarówno pod względem jakościowych treści, jak i rozwiązań dla użytkowników”, ponadto wsparły je zmiany w zespole.

Zaznaczono, że subskrybenci najczęściej wybierali pakiet Premium (najdroższy jest pakiet Klubowy, a najtańszy Podstawowy). Ofertę z trzema pakietami wprowadzono w styczniu ub.r.

- Kolejny rekord „Gazety Wyborczej" pod względem liczby prenumerat cyfrowych to dowód na skuteczność realizowanej przez nas strategii. Dzięki skupieniu uwagi całego zespołu – od redakcji po działy technologiczne - na udoskonalaniu naszych rozwiązań i treści, możemy pochwalić się poszerzeniem bazy subskrybentów wybierających cyfrowe wydania. Poprawiamy też efektywność sprzedaży subskrypcji i mamy wyższe wpływy z tego tytułu - komentuje Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej”.

Przez rok „Gazeta Wyborcza” zyskała 40 tys. subskrybentów cyfrowych

„Gazeta Wyborcza” subskrypcję cyfrową wprowadziła na początku 2014 roku, odtąd na jej platformach internetowych można za darmo przeczytać do 10 tekstów miesięcznie.

Z oferty na koniec 2014 roku korzystało 55 tys. użytkowników, a dwa lata później już 100 tys. Na koniec 2019 roku subskrybentów cyfrowych „GW” było już 218 tys., na koniec 2020 roku - 260 tys., a na koniec września ub.r. - 262,2 tys.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. „Gazeta Wyborcza” uruchomiła sześć nowych serwisów lokalnych: w Zakopanem, Wałbrzychu, Kaliszu, Koszalinie, Rybniku i Elblągu, obecnie ma ich 33. Od maja ub.r. „Gazeta Wyborcza” współpracuje z organizacją The Conversation popularyzującą treści naukowców, a od października publikuje regularnie artykuły z „New York Timesa”.

We wrześniu „Gazeta Wyborcza” połączyła działy subskrypcji organicznych i marketingu, wspólna struktura ma za zadanie pozyskiwanie nowych subskrybentów. Kieruje nią Marcin Madej.

Według danych PBC we wrześniu 2021 r. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” wynosiło 53 781 egz., o 13,07 proc. mniej niż rok wcześniej.

W trzecim kwartale 2021 roku. wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” wzrosły o 2 proc. do 25 mln zł, a ze sprzedaży jej oferty reklamowej - o 18,3 proc. do 14,9 mln zł. Z początkiem stycznia „Gazeta Wyborcza” we wtorki, środy i czwartki drożeje z 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł.

Cała grupa kapitałowa Agora w trzecim kwartale 2021 roku przy wzroście wpływów o 38 proc. zanotowała spadek straty netto z 9 do 1,5 mln zł. Przychody z biletów i przekąsek w kinach Helios poszły w górę dużo mocniej niż z reklam i sprzedaży prasy.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” ma ponad 280 tys. subskrybentów cyfrowych

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej
A jak tam sprzedaż papieru? Już nie publikujemy? Ile przychodu jest z papieru? Nadal 70%?
odpowiedź
User
brat ze Szwecji
A jak tam sprzedaż papieru? Już nie publikujemy? Ile przychodu jest z papieru? Nadal 70%?
31 grudnia w tekście o podwyżkach wydań papierowych GW opublikowano te dane ("Według danych PBC we wrześniu 2021 r. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” wynosiło 53 781 egz., o 13,07 proc. mniej niż rok wcześniej").
odpowiedź
User
andyd
brawo Wyborcza - prawicę chyba szlag trafi, znienawidzona przez nich gazeta z rekordem subskrypcji cyfrowych, no nieźle
odpowiedź