SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Wyborcza” wciąż wydaje popołudniówkę dla protestujących. „Nie ma decyzji o jej zamknięciu”

„Gazeta Suwerena” - popołudniówka wydawana przez „Gazetę Wyborczą” na protesty przeciw reformie sądownictwa, nadal się ukazuje. Ostatni numer wyszedł w poniedziałek po południu, mimo, że prezydent ogłosił, że zawetuje sporną ustawę. - Decyzja o powstaniu gazety zapadła spontanicznie i tak samo zapadnie decyzja o jej zamknięciu - mówi dla Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, rzecznik prasowy Agory.

Article

Pomimo podwójnego weta prezydenta, protesty na ulicach polskich miast nie zakończyły się. - Dalej musimy przychodzić i protestować - mówiła w poniedziałek na falach radia TOK FM Ewa Siedlecka, publicystka „Polityki”. Nie zakończyło się też w związku z tym drukowanie przez „Gazetę Wyborczą” popołudniówek pt.” Gazeta Suwerena”, które są rozdawane wśród protestujących. Poniedziałkowe wydanie gazety miało już lokalne wydania i 51 tys. nakładu. Wydawnictwo było rozdawane w poniedziałek za darmo w kilkunastu polskich miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Opolu, Krakowie i Łodzi.

 - Czy wydrukujemy ją też we wtorek? Zbyt wcześnie o tym mówić, decyzji na ten temat jeszcze nie ma. Proszę pamiętać, że decyzja o powstaniu tej gazety powstała spontanicznie i równie spontanicznie zapadnie zapewne o zakończeniu jej wydawania - mówi nam Nina Graboś, rzecznik prasowy Agory.

Od niedzieli w każdym z wydań „Gazety Suwerena” wydawanym poza Warszawą 2 kolumny przygotowuję redakcje lokalne, 6 pozostałych – dziennikarze warszawscy. Za całość odpowiada zastępca redaktora naczelnego „GW”, Aleksandra Klich. - Chcemy na bieżąco informować protestujących, co się dzieje w Warszawie i innych miastach, w których ludzie zdecydowali się wyjść na ulice - mówiła dla Wirtualnemedia.pl Klich.

Od niedzieli także można ściągać „Gazetę Suwerena” bez ograniczeń ze strony Wyborcza.pl.


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” wciąż wydaje popołudniówkę dla protestujących. „Nie ma decyzji o jej zamknięciu”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mario
Można by rzec, że koszty destabilizacji Polski nie mają żadnego znaczenia. Prawdopodobnie zaksięgowano je po stronie, reklama, inwestycje.
30 11
odpowiedź
User
en
"spontaniczność" - słowo wytrych mające na celu zakłamać rzeczywistość - zaplanowanego, sterowanego odgórnie procesu "wyłączania rządu"
25 11
odpowiedź
User
Luka
Tak z ciekawości. Kto się tam reklamuje?
12 11
odpowiedź
User
Luka
Tak z ciekawości. Kto się tam reklamuje?

Znalazłem wersję PDF. Nie ma reklam. Ciekawe kto to finansuje tak naprawę, bo przecież Agora cienko przędzie.
18 11
odpowiedź
User
Suweren
Chyba fajne uczucie być dziennikarzem Agory za marne grosze, albo jeszcze lepiej - tym wywalonym - i obserwować jak się wydaje kasę na popołudniówkę:) I was nie stać na żaden bunt w takiej chwili. Żenujące jest jednak środowisko dziennikarskie
15 10
odpowiedź