SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” przeznaczy przychód z prenumeraty cyfrowej na wsparcie strajkujących nauczycieli

„Gazeta Wyborcza” (Agora) wspiera strajkujących nauczycieli w całej Polsce i w ramach kolejnej akcji #Wspieramynauczycieli przychód z oferty prenumeraty cyfrowej przekaże na społeczny komitet „Wspieram nauczycieli”.

Article

Czytelnicy mogą wykupić specjalną prenumeratę dziennika na miesiąc, kwartał lub rok. Mają do wyboru dwa pakiety - podstawowy z dostępem do treści tylko dla siebie oraz premium - mogą z niego korzystać trzy osoby.

W ramach oferty otrzymają dostęp do treści na Wyborcza.pl, w tym magazynów: „Duży Format”, „Magazyn Świąteczny”, „Ale Historia”, a także portalu Wysokieobcasy.pl i 24 serwisów lokalnych. Dodatkowo w pakiecie premium – do strony pisma „Książki. Magazyn do Czytania” i treści z „Wysokich Obcasów Extra”.

Prenumeratę solidarnościową można zamówić na stronie Wyborcza.pl/dlanauczycieli. Cały przychód z jej sprzedaży ma zostać przeznaczony na społeczny komitet „Wspieram nauczycieli”, który przekaże je nauczycielom z najtrudniejszą sytuacją finansową. Jego sekretarzem jest dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Maziarski.

- Protestujący pracownicy oświaty uczą nas dzisiaj demokracji, szacunku dla pracy, sprawiedliwości, determinacji, komunikacji bez przemocy. My, w „Gazecie Wyborczej”, chcemy ten ruch wesprzeć najmocniej, jak potrafimy, dlatego cały przychód z prenumeraty solidarnościowej przekażemy na komitet strajkowy - tłumaczy Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

Prenumerata solidarnościowa to kolejna akcja dziennika, która wspiera pracowników oświaty. Wcześniej redakcja przygotowała dwa specjalne wydania dziennika – bezpłatne egzemplarze gazety strajkowej dla rodziców, uczniów i nauczycieli, rozdawane w szkołach i na ulicach w różnych miastach w Polsce. Na łamach gazety publikuje także od miesiąca opowieści pracowników oświaty „Prawdziwy Dzień Nauczyciela”.

Redakcja serwisu Wyborcza.pl na bieżąco relacjonuje strajk, przygotowała także newsletter strajkowy, w którym codziennie wieczorem można przeczytać podsumowanie najważniejszych wydarzeń (dostępny jest pod adresem Wyborcza.pl/newslettery).

Z kolei tegoroczna „Akademia Opowieści” - akcja dla czytelników „Gazety Wyborczej” została poświęcona nauczycielom - czytelnicy mogą dzielić się w niej opowieściami o pedagogach, którzy stali się dla nich inspiracją na całe życie.

Na koniec 2018 r. ponad 170 tys.

„Gazeta Wyborcza” jako pierwsza wprowadziła system limitowanego dostępu do swoich treści (paywall) i ofertę prenumeraty cyfrowej. Na koniec grudnia 2018 r. korzystało z niej ponad 170 tys. osób. Liczba użytkowników płatnej subskrypcji cyfrowej „Gazety Wyborczej” rośnie systematyczne. Na koniec 2014 roku wynosiła 54,9 tys., rok później - 77 tys., na koniec 2016 roku 100 tys., a na koniec 2017 roku - 133 tys.

Agora w zaprezentowanej w połowie ub.r. strategii na najbliższe lata planuje, że do końca 2022 roku liczba subskrybentów „GW” wzrośnie do 327 tys.

Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 94 527 egz., o 14,8 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” przeznaczy przychód z prenumeraty cyfrowej na wsparcie strajkujących nauczycieli

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GB
Czyli reklama - „kupujcie naszą prenumeratę”. A strajk nauczycieli oczywiście nie ma nic wspólnego z polityką, tak samo jak gw...
odpowiedź
User
danuta
przyjmując, że miesieczną prenumeratę sprzedawała dotąd za średnio 2-3 złote (większość jest rozdawana, dodawana do papierowej gazety , to się Agora nie wykosztuje.
odpowiedź
User
qwer
Nie zabrał bym ani grosza ,myślą że na plecach naiwnych nauczycieli rozjadą PIS .Jak myślicie że ceną za to będzie kasa z waszej nędznej prenumeraty to jesteście w mylnym błędzie .
odpowiedź