SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Gazeta Wyborcza" wyprzedziła "Fakt"

Według najnowszych wyników Polskich Badań Czytelnictwa "Gazeta Wyborcza" dociera do największej grupy czytelników, detronizując bulwarówkę "Fakt".

Według badań  PBC General w kwietniu 2006 r. tygodniowe czytelnictwo „Gazety Wyborczej” wyniosło 22,6% (w marcu 21,1%). Jest to największy tygodniowo zasięg czytelniczy spośród wszystkich gazet w Polsce, większy od bulwarówki „Fakt”, którą w tym miesiącu czytało 19,8% Polaków*. „Gazeta” zanotowała największe tygodniowe czytelnictwo pierwszy raz od dwóch lat. Według wskaźnika CPW (tzw. czytelnictwo dzienne) „Gazeta Wyborcza” uplasowała się na drugiej, za „Faktem”, pozycji z wynikiem 6,6%**. „Dziennik”, który wystartował w połowie kwietnia nie był poddany badaniu przez PBC.

-Bardzo dobre wyniki czytelnicze „Gazety Wyborczej”  to efekt skutecznie zaplanowanych działań zarówno po stronie redakcyjnej, jak i promocyjnej. Ten wynik jest dla nas szczególnie ważny, gdyż pokazuje, że czytelnicy doceniają wysoką jakość dziennikarstwa „Gazety Wyborczej”. A to jest dla nas najważniejsze – powiedział Piotr Niemczycki, wiceprezes Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”.

Badania czytelnictwa są standardem dla całego rynku prasowego uznawanym przez wydawców i reklamodawców.

* Źródło: PBC General, SMG/KRC MillwardBrown, CCS (czytelnictwo tygodniowe), kwiecień 2006: N= 3 505, marzec 2005: N= 3 410
** Źródło: PBC General, SMG/KRC MillwardBrown, CPW (czytelnictwo przeciętnego wydania), kwiecień 2006: N= 3 505

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Gazeta Wyborcza" wyprzedziła "Fakt"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl