SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Gazeta Wyborcza' z encyklopedią

Gazeta Wyborcza wydaje 20-tomową Encyklopedię we współpracy z PWN

12 stycznia 2005 roku, w rekordowym na polskim  rynku nakładzie 700 tysięcy egzemplarzy,  ukaże się pierwszy tom Encyklopedii Gazety Wyborczej. Jest to nowa seria wydawnicza opracowana we współpracy z  Wydawnictwem Naukowym PWN.  Pierwszy tom będzie bezpłatny. To unikatowe na polskim rynku przedsięwzięcie wydawnicze realizowane jest wspólnie ze  spółką wydawniczą Mediasat.

Encyklopedia Gazety Wyborczej będzie 20-tomowym wydawnictwem zawierającym ponad 100 tysięcy haseł i ponad 10 tysięcy ilustracji. Dodatkowo każdy tom będzie opatrzony specjalnym suplementem Gazety Wyborczej "Co wtedy pisaliśmy" -  wybrane hasła z encyklopedii będą ilustrowane artykułami  pochodzącymi z 15 lat  istnienia Gazety.  Kolejne tomy będą do kupienia z  Gazetą Wyborczą co środę przez dziewiętnaście tygodni. 

Encyklopedia Gazety Wyborczej jest drugim specjalnym projektem wydawniczym Agory, który powstał w wyniku umowy z  Mediasat.  Pierwszą akcją czytelniczą była Kolekcja Gazety Wyborczej -  kanon  literatury XX wieku. Siłą Kolekcji jest odrzucenie podziału na "literaturę wysoką" i "rozrywkową", stąd obok Güntera Grassa, czy Michaiła Bułhakowa, znajdują się w niej książki klasyków powieści sensacyjnej i kryminalnej: Alistaira McLeana czy Agaty Christie. Wybór książek w kolekcji jest bardzo przemyślany. Staranności w doborze tytułów towarzyszy dbałość edytorska.

Kolekcja rozpoczęła się 1 czerwca 2004 roku a zakończy się 1 marca 2005 i obejmie w sumie 40 tytułów, które ukazują się we wtorki  wraz z Gazetą Wyborczą w cenie 15 złotych plus cena Gazety. Całość Kolekcji jak również Encyklopedii  można zamówić w prenumeracie Gazety Wyborczej. Do 1 marca ukażą się jeszcze takie wielkie dzieła jak "Stąd do wieczności" i "Ojciec chrzestny".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Gazeta Wyborcza' z encyklopedią

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl