SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gdańsk 2016 uruchamia projekt "Metropolitanka"

Rozpoczyna się realizacja historycznego projektu "Metropolitanka" organizowanego przez Gdańsk 2016. Celem projektu jest prezentacja historii kobiet z Trójmiasta i okolic. Właśnie ruszył konkurs na logo projektu.

<!-- 0.5603s -->

"Metropolitanka" to odkrywanie i ukazywanie postaci znany i nieznanych, tych które są opisane w dokumentach historycznych oraz tych, które przetrwały przede wszystkim w ludzkiej pamięci. Jest to jeden z projektów wypracowanych w grupach warsztatowych w czasie starań o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W tej chwili jest on realizowany z udziałem osób zaangażowanych w jego tworzenia na etapie pracy grupy warsztatowej.

W konkursie na logo projektu mogą wziąć udział osoby, które tworzą zawodowo lub amatorsko prace graficzne lub typograficzne. Zwycięskie logo będzie symbolem projektu i będzie stosowane przez cały okres jego realizacji. Autor lub autorka otrzymają ponadto nagrody książkowe, otrzymane dzięki uprzejmości gdańskiego stowarzyszenia NEWW-Polska, festiwalu No Women No Art oraz dr hab. Lucyny Kopciewicz z Uniwersytetu Gdańskiego.

Prace w formatach *.png, *.svg, a także *.jpg, można nadsyłać do 20 lutego br. na adres metropolitanka@gdansk2016.eu. Ogłoszenie wyników ma nastąpić do 27 lutego br.

W ramach projektu niebawem ma także ruszyć blog z biogramami i herstoriami, które powstaną dzięki zebranym materiałom oraz współpracy mieszkańców i mieszkanek Trójmiasta. Planowane jest wydanie specjalnej mapy, a także realizacja projektów artystycznych w kręgu tematyki herstorycznej.

Partnerem projektu "Metropolitanka" jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie odbędą się warsztaty dotyczące gender, herstorii oraz kampanii społecznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gdańsk 2016 uruchamia projekt "Metropolitanka"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl