SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gdańsk wyda 800 tys. zł na social media, chce mieć profil na TikToku

Władze Gdańska wybierają w przetargu agencję, która zajmie się do końca 2022 roku obsługą aktywności miasta w mediach społecznościowych. Budżet zlecenia wynosi 800 tys. zł. Miasto chce pojawić się na platformie TikTok.

Gdańsk, fot. Shutterstock.comArticle

Przetarg obejmuje obsługę gdańskich mediów społecznościowych w zakresie oficjalnych kanałów zarządzanych przez Miasto Gdańsk na Facebooku, Twitterze, Instagramie, Spotify oraz założenie i prowadzenie kanału miasta na TikToku.

Celem tego ma być wsparcie wizerunkowe marki Gdańsk, zwiększenie świadomości gdańszczanek i gdańszczan na temat wydarzeń i atrakcji w mieście, zainteresowanie turystek oraz turystów zagranicznych ofertą Gdańska o charakterze rozrywkowo-kulturalnym, aktywizacja społeczności lokalnej oraz zapewnienie stałego kontaktu z nią.

Wybrana w przetargu agencja zajmie się administrowaniem oficjalnymi kanałami miasta Gdańska w mediach społecznościowych, stałym doradztwem związanym z obecnością Gdańska w social mediach, jak również sprawnym reagowaniem na zmiany istniejących trendów i zasad funkcjonowania poszczególnych kanałów oraz dyspozycyjność w sytuacjach kryzysowych.

Agencja ta będzie też odpowiadać za prowadzenie w cyklach miesięcznych kampanii reklamowych na portalu facebook.com lub/i na Twitterze nie przekraczających budżetu 5000 zł brutto miesięcznie.

Ponadto do jej obowiązków należeć będzie założenie nowego kanału na TikToku oraz koordynowanie i współpraca z mikroinfluenserami, przygotowanie 2 produkcji filmowych miesięcznie - od 30 sek-2 minut związanych z życiem miasta.
Władze Gdańska oczekują publikacji 90 - 120 postów/zdjęć miesięcznie na Facebooku, takiej samej liczby publikacji na Twitterze, min. 30 postów/zdjęć miesięcznie na Instagramie, min. 1 playlisty miesięcznie na Spotify oraz od 2 do 4 autorskich lub mikroinfluenserskich publikacji w miesiącu, z możliwością zwiększenia lub zmniejszenia tej liczby, w zależności od bieżących potrzeb na TikToku.

Gdańsk w przetargu dostał jedną ofertę

Na wszystkie te działania władze Gdańska przeznaczą 800 tys. zł brutto, a z wybraną agencją będą pracować do końca 2022 roku.

W odpowiedzi na przetarg wpłynęła jedna oferta - od agencji Personal PR, która zaproponowała kwotę 774,9 tys. zł.

- Trudno ocenić budżet, ponieważ z treści nie wynika, czy w ramach obsługi, mamy tylko publikację treści i moderację, czy również tworzenie contentu. Dodatkowo niewiadomą są koszty współpracy z influencarami na TikToku. Koszty te mogą być bardzo różne, co będzie miało istotny wpływ na koszt obsługi tego profilu. Zarówno w przypadku Spotify i TikTok, nie wiemy, jaki będzie na to pomysł. Listy na Spotify obserwuje 350 osób, a więc widać, że kanał nie jest istotny z punktu widzenia miasta. To samo może dotyczyć TikToka, bo z jednej strony wymaga on innego podejścia zarówno co do formy materiałów jak i do sposobu komunikacji, z drugiej zaś nie zaplanowano wsparcia budżetowego - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Marek Fordoński, head of paid social w MullenLowe MediaHub.

Dołącz do dyskusji: Gdańsk wyda 800 tys. zł na social media, chce mieć profil na TikToku

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hm, hm
Czemu Dulkiewicz i miasto Gdańsk lekką ręką wydaje 800 tysięcy złotych tylko dlatego żeby być na TikToku zamiast te pieniądze przeznaczyć na szpitale lub fundację charytatywne czy profile na TikToku są priorytetem ?

A ile pieniędzy Ty przeznaczyłeś na szpitale lub fundacje charytatywne, a może jesteś wolontariuszem w szpitalu covidowym?
odpowiedź
User
Ter
Tak się wyrzuca w błoto publiczne pieniądze
odpowiedź
User
haha
Ukrainka lubi szastac kasą
odpowiedź