SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat będzie świętować 30-lecie disco polo. Największe gwiazdy wystąpią na Disco Hit Festiwal Kobylnica

Po pięciu latach powraca jedna z największych imprez koncertowych z udziałem gwiazd disco polo. W piątek 5 sierpnia odbędzie się ósma edycja Disco Hit Festiwal Kobylnica. Na scenie swoje jubileusze będą świętować Shazza, Cliver oraz Piękni i młodzi. Imprezę pokażą jednocześnie trzy kanały telewizyjne należące do Grupy Polsat.

Andre, fot. materiały prasowe Polsat Article

Ostatni raz Disco Hit Festiwal w Kobylnicy (niedaleko Słupska) odbył się latem 2017 r. Podczas imprezy swój jubileusz 5-lecia na scenie obchodziła grupa Piękni i Młodzi. Wydarzenie poprowadzili Sławomir i Norbi. Koncerty transmitowano na antenach Polsatu i Disco Polo Music.

W tym roku po pięcioletniej przerwie impreza powraca. Ósma edycja Disco Hit Festiwal odbędzie się w piątek 5 sierpnia i będzie poświęcona 30-leciu disco polo. To wokół tej rocznicy będzie toczyła się narracja festiwalu. - Nie zabraknie omówienia tego, jak zmieniali się wykonawcy, jak w tym czasie ewoluowały ich teledyski czy jak wyglądały stylizacje artystów disco - informują organizatorzy.

Kto wystąpi na Disco Hit Festiwal Kobylnica 2022?

Na scenie festiwalu swoje jubileusze pracy artystycznej będą świętować Shazza (30-lecie), Cliver (20-lecie) oraz Piękni i młodzi (10-lecie). W Kobylnicy pojawią się też największe gwiazdy tego gatunku, które zaczynały grać w latach 90., m.in.: Boys, Top One, Bayer Full, Voyager, Marcin Siegieńczuk, Fanatic oraz przedstawiciele młodego pokolenia: Mig, Weekend, MiłyPan, Daj to głośniej, Łobuzy, Defis, Playboys, Camasutra, After Party i wielu innych.

Piękni i młodzi, fot. materiały prasowe Polsat

Festiwal poprowadzą dwie pary: Sławomir i Kajra oraz Edyta Folwarska (Polo TV) i Marcin Kotyński (Disco Polo Music).

Impreza disco polo na trzech kanałach Polsatu

Jak przekonują organizatorzy, jubileusz polskiej muzyki tanecznej nieprzypadkowo odbędzie się w Telewizji Polsat. - To Polsat w latach 90. przyczynił się do popularyzacji tego gatunku. Kultowy "Disco Relax" emitowany od 1994 r. gromadził przed telewizorami nawet 8 mln widzów. Był pierwszym programem w historii polskiej telewizji, w którym prowadzono regularne, cotygodniowe notowanie muzyki disco polo. Dlatego najsłynniejsze przeboje wykonane przez największe gwiazdy wybrzmią właśnie na antenie Polsatu - tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

Zaprezentowano też spot promujący tegoroczną edycję festiwalu. Utrzymany jest w stylu "Back to the 90's". Piosenką - z lekko zmienionym tekstem - na podstawie, której powstał teledysk promujący festiwal w Kobylnicy, jest "Szalona blondynka" zespołów Bayer Full i Boys.

Disco Hit Festiwal Kobylnica 2022 pokazany zostanie po raz pierwszy jednocześnie w trzech stacjach: Polsacie, Disco Polo Music i POLO TV. Transmisja o godz. 20.00.

Festiwal w poprzednich odsłonach bił rekordy popularności. Na przykład szóstą edycję imprezy pokazywaną w 2016 r. w Polsacie śledziło 2,6 mln widzów, co dało stacji 21,7 proc. udziału w grupie 4+ i 25,1 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Dołącz do dyskusji: Polsat będzie świętować 30-lecie disco polo. Największe gwiazdy wystąpią na Disco Hit Festiwal Kobylnica

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
arbuz
30-lecie przaśnej i wieśniackiej muzyki w 30-letniej przaśnej i wieśniackiej telewizji.
9 12
odpowiedź
User
do arbuz
30-lecie przaśnej i wieśniackiej muzyki w 30-letniej przaśnej i wieśniackiej telewizji.
Widzę ktoś tu nie odróżnia muzyki biesiadnej od disco-polo. Muzyka biesiadna to odmiana muzyki ludowej grana na żywych instrumentach przeznaczona na zabawy wiejskie i wesela, natomiast disco-polo to połączenie muzyki disco-dance (czyli disco lat 80. XX wieku spod znaku italo disco i euro disco) z wyżej wspomnianą muzyką biesiadną.
13 4
odpowiedź
User
kozanostra1992
Większych badziewiarzy nie dało się zaangażować do tego koncertu, hm? Do pełni szczęścia zabrakło tylko mocno zapomnianego i bardzo po macoszemu traktowanego przez media (aktualnie), przaśnego podlaskiego wierszoklety, Janusza Laskowskigo... byłby tercet, że łohoho!!! 😛🤢
3 4
odpowiedź