SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd wstrzymuje wprowadzanie do sprzedaży opakowań ośmiu produktów Gellwe, sąd uznał wniosek Dr. Oetker

Obecne opakowania ośmiu produktów marki Gellwe nie mogą być dalej wprowadzane przez FoodCare do sprzedaży - zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach. Przychylił się do wniosku o zabezpieczenie roszczenia złożonego przez spółkę Dr. Oetker Polska.

Na mocy decyzji Sądu Okręgowego w Katowicach z 30 kwietnia br., o której Dr. Oetker Polska poinformował w komunikacie w piątek, do sprzedaży nie mogą być dalej wprowadzane obecne opakowania następujących produktów Gellwe: Proszek do pieczenia, Cukier Wanilinowy, Żelatyna, Soda Oczyszczona, Babeczki z kawałkami czekolady, Babeczki czekoladowe, Babka o smaku cytrynowym i Ciasto Czekoladowe XXL.

Decyzja dotyczy opakowań w dowolnej formie i wielkości. Jeśli FoodCare się do niej nie zastosuje, za każdy przypadek naruszenia zakazu grozi mu 10 tys. zł kary.

Natomiast opakowania, które wprowadzono do sprzedaży przed decyzją sądu, mogą pozostać w sklepach.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne, FoodCare może złożyć zażalenie, przy czym - jak podkreśla Dr. Oetker Polska, ma obowiązek już teraz się do niego zastosować.

Dr. Oetker zarzuca kopiowane jego opakowań

Sprawa trafiła do sądu, ponieważ według Dr. Oetker Polska konkurencyjna firma na opakowaniach produktów Gellwe wykorzystała „utrwalony wizerunek dobrze znanych i wprowadzonych wcześniej na rynek  opakowań produktów marki Dr. Oetker”. Dr. Oetker Polska uważa, że FoodCare w ten sposób popełnił czyn nieuczciwej konkurencji.

Dr. Oetker Polska zaznacza, że przed skierowaniem wniosku do sądu prowadził rozmowy z FoodCare w sprawie polubownego rozwiązania sporu, jednak nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów.

To kolejna odsłona spotu prawnego Dr. Oetker Polska i FoodCare’a dotyczącego marki Gellwe. Pod koniec ub.r. Sąd Okręgowy w Katowicach po pozwie złożonym przez pierwszą firmę zakazał FoodCare’owi wprowadzania do obrotu gospodarczego opakowania Pierniczków świątecznych Gellwe.

Z kolei w styczniu br. sąd w Krakowie zakazał FoodCare'owi produkcji, sprzedaży i reklamowania napoju Ngine, uznając, że jego opakowania za bardzo przypominały konkurencyjną markę Tiger należącą do koncernu Maspex, co mogło wprowadzać konsumentów w błąd.

W marcu br. Sąd Najwyższy w Warszawie ostatecznie zakończył proces o prawo do marki Tiger, który toczył się przez dekadę między Dariuszem Michalczewskim a FoodCare’em. Orzeczono, że prawo do korzystania z oznaczenia Tiger dla napojów energetycznych ma wyłącznie Dariusz Michalczewski i podmioty przez niego upoważnione, a FoodCare nie może korzystać z oznaczenia Black Tiger.

Dołącz do dyskusji: Sąd wstrzymuje wprowadzanie do sprzedaży opakowań ośmiu produktów Gellwe, sąd uznał wniosek Dr. Oetker

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
A Lubella kopiująca opakowania Barilli?
odpowiedź
User
JA
A morliny...
odpowiedź
User
Krzysztof
"Kolejna odsłona spotu prawnego"
odpowiedź