SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Generali TU ubezpieczy zarząd i dyrektorów w TVP na 100 mln zł

Firma Generali TU wygrała zorganizowany przez Telewizję Polską przetarg na udzielenie ochrony ubezpieczeniowej w zakresie odpowiedzialności cywilnej członków jej władz statutowych.

fot. Shutterstock.com Article

Generali  TU zwyciężyło w przetargu, bo zaoferowało najkorzystniejszą cenę za usługę - 273 700 zł. W postępowaniu brało też udział Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska SA. Jego oferta cenowa była jednak wyższa, bo wyniosła  291 550 zł.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmie członków zarządu Telewizji Polskiej, jej radę nadzorczą, dyrektorów, wicedyrektorów, pełnomocników i prokurentów, a także ich małżonków i spadkobierców. Suma ubezpieczeniowa wyniesie 100 mln zł. Ma ona pokryć m.in. koszty porad prawnych i odszkodowań zasądzonych przez sąd lub wynikających z ugody.

Nowa umowa z ubezpieczycielem obowiązywać będzie przez rok począwszy od 17 listopada br. Generali TU ubezpieczało kierownictwo TVP także przez ostatni rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Generali TU ubezpieczy zarząd i dyrektorów w TVP na 100 mln zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Najlepiej
Do siódmego pokolenia.
26 9
odpowiedź
User
blomba
bardzo dobrze, będzie z czego płacić odszkodowania kiedy zaczną się pozwy w sprawie bezprawnego wylizingowania :) czekamy :)
17 12
odpowiedź
User
magdziarz
rozumiem, że suma składki nie stanowi kosztu uzyskania przychodu dla TVP, ponieważ dotyczy małżonków i spadkobierców. Zatem zabezpieczenie przed niegospodarnością?
11 8
odpowiedź