SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Getin Holding zapowiada spory wzrost przychodów do 2013 r.

Getin Holding ocenia, że po podzialeśrednioroczny wzrost przychodów grupy sięgnie co najmniej 5%, a wskaźnik koszty do dochodów (C/I), który w I kw. tego roku wyniósł ok. 55% będzie obniżał się w latach 2011-2013, poinformowała spółka w komunikacie.

Getin Holding zapowiada spory wzrost przychodów do 2013 r.

Getin Holding szacuje także, że należności od klientów będą w tym czasie rosły w tempie co najmniej 5%, a suma bilansowa będzie zwiększać się o minimum 2% średniorocznie.

W I kw. należności od klientów wyniosły ok. 705 mln zł, a suma bilansowa 8,9 mld zł.

„Ambicją grupy jest uzyskanie i utrzymywanie wskaźników zwrotu ze średniego kapitału (ROAE) oraz kosztów do dochodów (C/I) lepszych niż średnia danego rynku. Zakładany jest stopniowy wzrost rentowności poszczególnych biznesów przy zachowaniu odpowiedniej dynamiki wzrostu sprzedaży, zabezpieczeniu odpowiednich marż oraz zarządzaniu ryzykiem adekwatnym do rodzaju, skali i złożoności biznesu" – podano w komunikacie.

Getin Holding zadeklarował także, że w celu zapewnienia rozwoju działalności spółek holdingowych grupy będzie stosował politykę zatrzymywania wypracowanych zysków, w szczególności w podmiotach wymagających stałego rozwoju bazy kapitałowej, a także poprzez wypłaty dywidend ze spółek zależnych.

Getin Holding nie wyklucza także upublicznienie spółek grupy.

„W miarę rozwoju biznesu w Polsce i zagranicą możliwe są emisje akcji Getin Holding w celu finansowania działalności spółek grupy bądź nowych akwizycji. Jednym z możliwych sposobów finansowania biznesu jest również upublicznienie spółek grupy na rynku giełdowym, bądź też sprzedaż części posiadanych aktywów Getin Holding"- podano także.

W czerwcu Getin Holding poinformował, że zamierza wydzielić ze swojej struktury grupę Getin Noble Bank. Oddział Getin Holding, do którego należy większościowy pakiet Getin Noble Bank zostanie połączony z Allianz Bankiem, który następnie zmieni nazwę na Get Bank i będzie notowany na warszawskiej giełdzie (jednak pod nazwą Getin Noble Bank).

Parytet wymiany akcji Getin Holding na akcje Get Bank został określony na 2,926888, zaś liczba akcji które wyemituje Get Bank wyniesie 2.142.465.631.

W grupie Getin Holding działalność bankowa będzie realizowana przez Idea Bank, który koncentruje się na obsłudze przedsiębiorstw. Ponadto w grupie pozostaną Getin International, skupiający działalność zagraniczną (Plus Bank, Carcade Leasing, Sombelbank), Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, Powszechny Dom Kredytowy, PF Leasing i MW Trade.

Grupę Getin Noble Bank będą tworzyć obok banku spółki: Open Finance, Noble Funds, Noble Securities oraz Getin Leasing.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Getin Holding zapowiada spory wzrost przychodów do 2013 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl