SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Getin prowadzi rozmowy z trzema bankami w Rosji

Getin International, spółka w 100% należąca do Getin Holding, prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia banku w Rosji z trzema podmiotami.

Spółka liczy, że wkrótce uzyska też pozytywną opinię z banku centralnego Ukrainy w sprawie przejęcia 81,88% akcji banku Prikarpattya Bank, poinformowali w piątek przedstawiciele grupy Getin Holding.

“Naszą ambicją jest zakup banku w Rosji. Zamknęliśmy negocjacje z jednym z podmiotów, z którym rozmawialiśmy w ubiegłym roku. Obecnie prowadzimy rozmowy z trzema bankami i jesteśmy optymistami co do wyników tych negocjacji" - Bernard Afeltowicz, prezes Getin International, podczas piątkowego spotkania z inwestorami.

Dodał, że strategia Getin Holding w Rosji zakłada uzyskanie efektów synergii działalności leasingowej, którą prowadzi poprzez spółkę Carcade Leasing z działalnością bankową.

"Zależy nam na osiąganiu jak największych efektów synergii i wykorzystaniu w pełni możliwości Carcade Leasing. Chcemy zaoferować klientom kredyty samochodowe oraz wysokomarżowe kredyty gotówkowe" - powiedział Afeltowicz.

Carcade Leasing specjalizuje się w leasingu samochodów i jest największym graczem
na rynku rosyjskim. Spółka posiada 30 oddziałów na terenie Rosji, w tym 10 powstało w ciągu ostatniego roku.

Prezes poinformował, że Getin ma już zgodę ukraińskiego urzędu antymonopolowego
na zawarcie transakcji przejęcia kontrolnego pakietu akcji Prikarpattya Bank. Umowa jest w trakcie weryfikacji w banku centralnym Ukrainy.

“Obiecaliśmy transfer wiedzy i technologii do tego banku i wierzę, że wkrótce uzyskamy zgodę banku centralnego. Zamknie ona proces prawny i będziemy mogli uruchomić działalność bankową" - powiedział Afeltowicz.

O podpisaniu umowy nabycia łącznie 81,88% akcji ukraińskiej spółki Prikarpattya Bank o wartości nominalnej 18,01 mln hrywien (UAH), czyli ok. 10,34 mln zł, Getin Holding poinformował 18 grudnia. Spółka sfinansowała ten zakup ze środków własnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Getin prowadzi rozmowy z trzema bankami w Rosji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl