Gienek Loska wygrał pierwszą edycję show „X Factor”

W niedzielę wieczorem TVN wyemitował ostatni odcinek programu „X Factor”, którego zwycięzcą został Gienek Loska. Druga edycja show prawdopodobnie wiosną 2012.

kl
kl
Udostępnij artykuł:

Podczas niedzielnego odcinka finaliści wykonali po dwa utwory. Ada Szulc, Gienek Loska i Michał Szpak, oprócz solowych występów, zaśpiewali także w duetach z gwiazdami. Ada Szulc pojawiła się na scenie z Basią Trzetrzelewską, Gienek Loska z Maciejem Maleńczukiem, a Michał Szpak z Alexandrą Burke, zwyciężczynią piątej edycji brytyjskiej wersji show „X Factor” z 2009 roku.

Gienek Loska otrzymał czek na sumę 10 tys. złotych, natomiast drugie miejsce zajął Michał Szpak i w nagrodę będzie on mógł wystąpić z koncertem podczas Orange Warsaw Festiwal. Trzecią pozycję zajęła Ada Szulc. Zwycięzca programu ma zagwarantowane wydanie płyty. Jednak – jak powiedział w niedawnym wywiadzie dla Wirtualenemedia.pl Kazimierz Pułaski, szef Sony Music Polska – można się spodziewać, iż na rynku pojawią się krążki przynajmniej kilku finalistów programu (więcej na ten temat).

Show “X Factor” nadawany był w TVN w niedziele o 20.00. Program prowadził Jarosław Kuźniar, a w fotelach jurorów zasiadali: Kuba Wojewódzki, Maja Sablewska oraz Czesław Mozil. Za produkcję „X Factor” odpowiadała firma Fremantle Media Polska.

Po pięciu odcinkach średnia oglądalność „X Factor” wyniosła 4,67 mln widzów, a udział TVN ukształtował się na poziomie 26,49 proc. w 4+ i 33,54 proc. w 16-49 (dane Nielsen Audience Measurement). Nie opublikowano jeszcze wyników oglądalności pozostałych odcinków (więcej na ten temat).

kl
Autor artykułu:
kl
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

WPP globalnym partnerem kreatywnym prestiżowej marki aut

WPP globalnym partnerem kreatywnym prestiżowej marki aut

Campari zmienia agencję do globalnej obsługi mediowej

Campari zmienia agencję do globalnej obsługi mediowej

Aviva wybiera Saatchi & Saatchi. Koniec dekady współpracy z adam&eveDDB

Aviva wybiera Saatchi & Saatchi. Koniec dekady współpracy z adam&eveDDB

WPP i Publicis wygrywają globalny przetarg Kenvue

WPP i Publicis wygrywają globalny przetarg Kenvue

PKO BP stawia na wirtualne biuro prasowe. Szuka dostawcy usług

PKO BP stawia na wirtualne biuro prasowe. Szuka dostawcy usług

Hat trick syna Solorza. Będzie rządził gigantem energetycznym

Hat trick syna Solorza. Będzie rządził gigantem energetycznym