SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gino Rossi chce sprzedać Simple Creative Products

Gino Rossi nie wyklucza sprzedaży akcji Simple Creative Products. Ewentualna transakcja ma zapewnić środki na restrukturyzację zadłużenia giełdowej firmy w przypadku przedłużania się procesu pozyskania gotówki z nowej emisji akcji.

Zawarte przez Gino Rossi w grudniu ubiegłego roku porozumienia z bankami – głównymi wierzycielami zakładają utrzymanie podstawowych linii kredytowych do 31 stycznia 2012 r. Po tym terminie spółka powinna rozpocząć spłatę części swych zobowiązań.

„Zakładaliśmy, że środki na tę spłatę będą pochodziły z prywatnej emisji akcji. Tylko ona gwarantowała bowiem szybkie pozyskanie gotówki. Emisja nie uzyskała jednak wystarczającego poparcia podczas grudniowego NWZA. Akcjonariusze sygnalizowali, że poprą emisję z prawem poboru. Będzie ona głosowana podczas NWZA, które odbędzie się 31 stycznia i mamy nadzieję, że tym razem uzyska akceptację akcjonariuszy"– powiedział prezes Grzegorz Koterwa, cytowany w komunikacie.

Spółka poinformowała, że zarząd zwrócilił się do banków z propozycją wydłużenia porozumienia standstill.

„Ze względu na niepewność co do rozwoju sytuacji na rynku kapitałowym musimy rozważać alternatywne źródło pozyskania środków na spłatę zobowiązań. Z tego też względu planujemy podjęcie działań zmierzających do sprzedaży akcji Simple. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie Simple Creative Products poręcza zobowiązania kredytowe Gino Rossi, a ponadto akcje Simple są zastawione na rzecz jednego z banków. Przeprowadzenie sprzedaży spółki Simple wymaga zatem dokonania uzgodnień z wszystkimi zainteresowanymi podmiotami, a w szczególności z bankami"- zaznaczył prezes.

W przypadku zatwierdzenia emisji akcji z prawem poboru proces zbierania ofert na zakup Simple prowadzony będzie równolegle z pracami nad emisją.

„Przygotowanie obu transakcji wymaga mniej więcej 4-5 miesięcy. W okolicach czerwca będziemy więc mieli możliwość podjęcia ostatecznej decyzji co do źródła gotówki na uregulowanie zobowiązań wobec banków" - podsumował Koterwa.

W grudniu akcjonariusze Gino Rossi nie zatwierdzili nowej emisji akcji podczas walnego zgromadzenia, poinformowała spółka w komunikacie. poparcia nie uzyskał projekt uchwały zakładający emisję prywatną z wyłączeniem prawa poboru po cenie 1,6 zł za akcję. Wymaganej statutem większości (80% głosów na WZA) nie uzyskała również zgłoszona przez jednego z akcjonariuszy propozycja emisji prywatnej po cenie 1,8 zł.

Gino Rossi miało narastająco w I-III kw. 2011 roku 10,28 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 4,83 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 134,01 mln zł wobec 136,56 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Gino Rossi chce sprzedać Simple Creative Products

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
to firma od butkow ?
wzornictwo lezy od dluzszego czasu
odpowiedź