SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gino Rossi chce sprzedać Simple Creative Products

Gino Rossi nie wyklucza sprzedaży akcji Simple Creative Products. Ewentualna transakcja ma zapewnić środki na restrukturyzację zadłużenia giełdowej firmy w przypadku przedłużania się procesu pozyskania gotówki z nowej emisji akcji.

Gino Rossi chce sprzedać Simple Creative Products

Zawarte przez Gino Rossi w grudniu ubiegłego roku porozumienia z bankami – głównymi wierzycielami zakładają utrzymanie podstawowych linii kredytowych do 31 stycznia 2012 r. Po tym terminie spółka powinna rozpocząć spłatę części swych zobowiązań.

„Zakładaliśmy, że środki na tę spłatę będą pochodziły z prywatnej emisji akcji. Tylko ona gwarantowała bowiem szybkie pozyskanie gotówki. Emisja nie uzyskała jednak wystarczającego poparcia podczas grudniowego NWZA. Akcjonariusze sygnalizowali, że poprą emisję z prawem poboru. Będzie ona głosowana podczas NWZA, które odbędzie się 31 stycznia i mamy nadzieję, że tym razem uzyska akceptację akcjonariuszy"– powiedział prezes Grzegorz Koterwa, cytowany w komunikacie.

Spółka poinformowała, że zarząd zwrócilił się do banków z propozycją wydłużenia porozumienia standstill.

„Ze względu na niepewność co do rozwoju sytuacji na rynku kapitałowym musimy rozważać alternatywne źródło pozyskania środków na spłatę zobowiązań. Z tego też względu planujemy podjęcie działań zmierzających do sprzedaży akcji Simple. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie Simple Creative Products poręcza zobowiązania kredytowe Gino Rossi, a ponadto akcje Simple są zastawione na rzecz jednego z banków. Przeprowadzenie sprzedaży spółki Simple wymaga zatem dokonania uzgodnień z wszystkimi zainteresowanymi podmiotami, a w szczególności z bankami"- zaznaczył prezes.

W przypadku zatwierdzenia emisji akcji z prawem poboru proces zbierania ofert na zakup Simple prowadzony będzie równolegle z pracami nad emisją.

„Przygotowanie obu transakcji wymaga mniej więcej 4-5 miesięcy. W okolicach czerwca będziemy więc mieli możliwość podjęcia ostatecznej decyzji co do źródła gotówki na uregulowanie zobowiązań wobec banków" - podsumował Koterwa.

W grudniu akcjonariusze Gino Rossi nie zatwierdzili nowej emisji akcji podczas walnego zgromadzenia, poinformowała spółka w komunikacie. poparcia nie uzyskał projekt uchwały zakładający emisję prywatną z wyłączeniem prawa poboru po cenie 1,6 zł za akcję. Wymaganej statutem większości (80% głosów na WZA) nie uzyskała również zgłoszona przez jednego z akcjonariuszy propozycja emisji prywatnej po cenie 1,8 zł.

Gino Rossi miało narastająco w I-III kw. 2011 roku 10,28 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 4,83 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 134,01 mln zł wobec 136,56 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gino Rossi chce sprzedać Simple Creative Products

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
to firma od butkow ?
wzornictwo lezy od dluzszego czasu
8 8
odpowiedź