SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GlaxoSmithKline: wydatki reklamowe w internecie dają większy zwrot niż w telewizji

Koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline, właściciel takich marek jak Panadol, Sensodyne czy Corsodyl, zwiększył znacznie w ub.r. wydatki na reklamę w internecie, bo jak twierdzi, ta zapewnia „ „znacznie wyższy zwrot” niż tradycyjna telewizja.

Article

Przedstawiciele GSK poinformowali akcjonariuszy, że firma nadal będzie inwestować w reklamę cyfrową i w e-commerce. Ujawnili, że dzięki partnerstwu z Google udało się odnotować 74 proc. wzrost liczby wyświetleń reklam w mediach internetowych z tej samej inwestycji.

Według raportu rocznego firma wydała w ub.r. 1,38 mld funtów na reklamę, co stanowi nieznaczny wzrost wobec roku 2017, kiedy wydatki wyniosły 1,35 mld funtów.

„Poprzez umieszczenie technologii cyfrowej w centrum naszej działalności, dążymy do dostarczania bardziej znaczących interakcji z konsumentami, zwiększania świadomości marki i osiągania sporych oszczędności” - napisano w raporcie. Dodano, że firma zanotowała znacznie wyższy zwrot z mediów internetowych, w porównaniu z tradycyjną reklamą telewizyjną.

Poinformowano również, że partnerstwo GSK z Google przyczyniło się do większej skuteczności reklam. „Udało nam się uzyskać 4,5 miliarda więcej wyświetleń reklam cyfrowych w ub.r. przy takim samym budżecie, jaki przeznaczyliśmy w 2017 roku, co stanowi 74 proc. wzrost” - napisano w raporcie.

GSK uruchomiła również program rozwoju Marketing IQ dla 1300 pracowników działu marketingu i utworzyło cyfrową radę doradczą złożoną z zewnętrznych doradców. Mają oni pomagać w „kształtowaniu strategii cyfrowej”.

Jeszcze do ub.r. firma wolniej i w mniejszym stopniu niż jej konkurenci korzystała z cyfrowych mediów i danych, ale w ubiegłym roku dokonała decydującego przesunięcia w tym kierunku. Według szacunków Nielsena wydatki na internet stanowiły 34 proc. (lub 20,1 mln funtów) jej brytyjskiego budżetu w ubiegłym roku. Na telewizję firma wydała ponad połowę swojego budżetu.

Jesienią ub.r. GSK skonsolidowało obsługę mediową w Publicis Media kończąc współpracę z PHD i MediaCom.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GlaxoSmithKline: wydatki reklamowe w internecie dają większy zwrot niż w telewizji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kasia
WOW Odkrycie!
odpowiedź