SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter
Z ostatniej chwili

TVP1 pokaże nowy cykl reportaży „Głębia ostrości”. Prowadzącą Maria Stepan

We wtorek, 15 stycznia o godz. 21.00 TVP1 rozpocznie emisję nowego cotygodniowego cyklu reportaży „Głębia ostrości” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Program poprowadzi Maria Stepan. - Jest to powrót reportażu na główną antenę - mówi nam Wirtualnemedia.pl Paweł Gajewski, wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Maria Stepan w zwiastunie programu „Głębia ostrości”Article

W programie „Głębia ostrości” TVP1 ma przedstawiać reporterskie materiały zarówno z Polski jak i z zagranicy, przygotowane przez dziennikarzy TVP Info. Program poprowadzi Maria Stepan.

- „Głębia ostrości” jest powrotem reportażu na główną antenę. I powrotem dziennikarzy Telewizyjnej Agencji Informacyjnej do pracy nad szerszą formą dziennikarską - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Gajewski, wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Premiery w TVP1, powtórki w TVP Info

Premierowe odcinki „Głębi ostrości” będzie można oglądać w TVP1 we wtorki o godz. 21.00, począwszy od 15 stycznia 2019 roku. Audycja będzie również powtarzana w TVP Info. W tej stacji będzie można ją oglądać w niedziele o godz. 19.00 (od 20 stycznia). To właśnie w tym paśmie newsowa stacja Telewizji Polskiej pokazuje cykl „Z bliska”, którego ostatni odcinek zostanie nadany w najbliższą niedzielę.

Jak informuje nas wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, „Głębia ostrości” będzie mieć inną formułę niż codzienny magazyn „Alarm!”, który TVP1 pokazuje od poniedziałku do soboty o godz. 20.10. - „Głębia ostrości” nie będzie „kłócić się” z „Alarmem!”. To będą dwa rozmaite pasma. Rewelacyjny „Alarm!” to program interwencyjny, a „Głębia ostrości” będzie miała zgoła inny, mniej doraźny charakter - komentuje nam Gajewski.

Na początek materiał o Benedykcie XVI

W pierwszych dwóch odcinkach widzowie zobaczą materiał zatytułowany „Pokora”. Będzie to reportaż o Benedykcie XVI, byłym papieżu Kościoła.

- Jest to jeden z najbardziej konserwatywnych i najbardziej postępowych papieży w historii Kościoła. Niemiecki kardynał, prefekt Kongregacji Nauki Wiary i teolog potrafił przyznać się do niemocy i braku sił i tym samym zrezygnował z bycia papieżem. Pierwszy odcinek, to m.in. rozmowa z ks. Georgiem Ratzingerem, starszym bratem papieża emeryta, o ich dzieciństwie, powołaniu i drodze do papiestwa. Drugi - to kulisy rezygnacji i obecne życie papieża seniora - informuje portal Wirtualnemedia.pl Maria Stepan, gospodyni audycji.

„Z bliska” w TVP Info zadebiutowało w maju ub.r. W ramach tej audycji widzowie mieli okazję obejrzeć reportaże m.in. o polskich żołnierzach i weteranach, polskich himalaistach, Ukraińcach w Polsce, Polakach powracających w czwartym pokoleniu z Uzbekistanu, czy polskich matematykach, którzy poznali tajemnicę działania niemieckiej elektromechanicznej maszyny szyfrującej Enigma.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 9,73 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP1 pokaże nowy cykl reportaży „Głębia ostrości”. Prowadzącą Maria Stepan

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radio
Jest już taka audycja w Polskim Radiu 24. Wtorki godzina 22.06.
odpowiedź
User
post
dyrektor Paweł Gajewski - tuza polskiego dziennikarstwa i znawca mediów w dziedzinie trzymania parasolek, noszenia teczek i otwierania drzwi do limuzyn. Paranoja. Oczywiście post za chwilę zniknie.
odpowiedź
User
romek
"(...) To będą dwa rozmaite pasma. (...) "Głębia ostrości" będzie miała zgoła inny, mniej doraźny charakter- komentuje nam Gajewski". Czy ktoś z dziennikarskiej branży czytał kiedyś podobny komentarz, którego udzieliłby inny dziennikarz. Przypomnę tylko że ten człowiek zarządza agencją informacyjną. - Rozmaite??? Zgoła inny, mniej doraźny???-
odpowiedź