SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Global Compute Infrastructure LP przejmuje ATM SA

MCI.EuroVentures i Mezzanine Management uzgodniły sprzedaż 100 procent akcji ATM SA, jednego z liderów polskiego rynku centrów danych. Kupującym jest Global Compute Infrastructure LP, platforma wspierana przez Goldman Sachs Merchant Banking Division. Planowane zamknięcie transakcji spodziewane jest do końca 2020 roku.

Fot. PixabayArticle

MCI.EuroVentures po raz pierwszy zainwestował w ATM w 2016 r., następnie skonsolidował 100 proc. akcji wraz z Mezzanine Management. ATM posiada blisko 20 tys. metrów kw. nowoczesnych centrów danych w Warszawie, co czyni z tej firmy jednego z największych operatorów w tym segmencie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

ATM w rękach Global Compute Infrastructure

Teraz poinformowano, że MCI.EuroVentures i Mezzanine Management uzgodniły sprzedaż 100 proc. akcji ATM. Nabywcą udziałów jest Global Compute Infrastructure LP, platforma wspierana przez Goldman Sachs Merchant Banking Division. Wartości transakcji nie ujawniono.

W komunikacie zaznaczono, że polski rynek centrów danych systematycznie rośnie w wyniku gwałtownej cyfryzacji polskiej gospodarki, która znacząco przyspieszyła w związku z pandemią Covid-19. Polska szybko staje się kluczowym rynkiem dla największych klientów centrów danych na świecie: w ostatnich miesiącach inwestycje w Polsce zapowiedziały największe światowe firmy z branży, takie jak Google i Microsoft, które zadeklarowały wielomiliardowe inwestycje w tzw. lokalne strefy dostępności. To stawia Warszawę na równi z takimi hubami, jak Frankfurt czy Paryż pod względem infrastruktury data center.

Czytaj dalej: Beyond.pl rozpoczął rozbudowę kampusu w Poznaniu. Powstaje centrum danych o mocy 42MW

ATM stale zwiększał skalę swoich centrów danych oraz sieć światłowodową liczącą 4500 km i jest obecnie jedynym w pełni zintegrowanym i gotowym na obsługę hyperscalerów dostawcą centrów danych w Polsce. Transakcja sprzedaży kończy przegląd opcji strategicznych zainicjowany przez ATM w czerwcu 2019 r.

- ATM był do tej pory naszą największą inwestycją, dlatego włożyliśmy wiele wysiłku w pozyskanie doskonałego zespołu zarządzającego złożonego z ekspertów pod kierownictwem Piotra Sieluka i Daniela Szcześniewskiego, który przekształcił ATM z lidera technologicznego w dobrze działający i efektywny biznes – podkreśla w komunkacie Maciej Kowalski, partner i zarządzający funduszem MCI.EuroVentures. - EBITDA firmy podwoiła się w trakcie naszej inwestycji dzięki sprawnym procesom sprzedaży i rozważnemu podejściu kosztowemu. Zastosowaliśmy również innowacyjną strukturę finansowania transakcji, która pozytywnie wpływa na zwrot z tej inwestycji. Środki pozyskane ze sprzedaży ATM pozwolą MCI na zwiększenie dynamiki nowych inwestycji buyout w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Ambitnych planów związanych z przejęciem ATM nie kryje też Scott Peterson, dyrektor generalny Global Compute. - Jesteśmy niezmiernie podekscytowani rozpoczęciem naszego przedsięwzięcia z Goldman Sachs, ogłaszając umowę przejęcia ATM SA – przyznaje Scott Peterson. - Początkowo przyciągnęła nas możliwość przejęcia wiodącej firmy zajmującej się centrami danych na szybko rozwijającym się rynku w Polsce, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że światowej klasy zespół zarządzający kierowany przez Piotra Sieluka i Daniela Szczęśniewskiego będzie w stanie zrealizować nasze ambitne plany ekspansji w regionie. Wierzymy, że wyjątkowe połączenie ATM, Goldman Sachs i Global Compute przyniesie ogromne korzyści naszym klientom i partnerom, ponieważ zapewniamy kreatywne rozwiązania stosowne dla ich potencjału i potrzeb rozwojowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Chciałbym podziękować MCI i Mezzanine Management za przemyślane zarządzanie inwestycją w ATM, dzięki czemu spółka ma dziś pozycję zapewniająca dalsze sukcesy.

Czytaj dalej: Grupa Iliad wprowadza do Polski spółkę Scaleway, centrum danych rusza w Warszawie

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Global Compute Infrastructure LP przejmuje ATM SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl