SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gloria Artis dla Polskiego Radia

Z okazji osiemdziesięciolecia istnienia Polskie Radio otrzymało Złoty Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.

Medal przyznawany jest przez ministra kultury osobom i instytucjom za szczególne zasługi dla kultury i sztuki. Polskie Radio jest pierwszą instytucją, która została wyróżniona tym medalem.

28 września 2005 r. podczas uroczystości wręczenia nagród Minister Kultury Waldemar Dąbrowski powiedział, że Polskie Radio jest najważniejszą instytucją kultury narodowej, która przez 80. lat służyła na tym polu. Jest największą filharmonią, teatrem i odwołuje się do najświetniejszych tradycji kultury polskiej - podkreślił szef resortu.

Srebrny medal Gloria Artis otrzymał także prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski oraz dziennikarze i twórcy. Minister Dąbrowski zaznaczył, że jest to zespół utalentowanych i umotywowanych ludzi.

Medal Gloria Artis został ustanowiony kilka miesięcy temu na wniosek ministra Dąbrowskiego. Zastąpił on przyznawane do tej pory odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej i Zasłużony Działacz Kultury. Wśród wyróżnionych do tej pory medalem osób są m.in. Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar, Kazimierz Kutz i arcybiskup Józef Życiński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gloria Artis dla Polskiego Radia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl