SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GM Records tłoczy, nie wydaje

GM Records rezygnuje z działalności wydawniczej

Działające w ramach GM Records wydawnictwo, przez ostatnich kilkanaście lat było jednym z głównych wydawców muzycznych w Polsce. Nakładem firmy ukazywało się kilkaset pozycji rocznie. Większość z nich zajmowała wysokie miejsca na listach sprzedaży. Jednak tego typu działalność nigdy nie była podstawowym nurtem biznesu prowadzonego przez GM Records. Dlatego też zgodnie z założeniami wdrażanego od 2004 roku planu inwestycyjnego, dotyczącego rozbudowy aktualnie działającego przedsiębiorstwa, właściciel firmy podjął decyzję o zaprzestaniu dalszego prowadzenia działalności wydawniczej z dniem 1 lutego 2005 - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Prognozując dobrą koniunkturę na tłoczenie płyt CD i DVD , od kilku lat zajmowaliśmy się głównie naszą domeną rynkową. W latach 1999-2003  konsekwentnie realizowaliśmy własną strategię polegającą na ciągłym wdrażaniu nowych technologii, w tempie zgodnym z tempem rozwoju technologicznego. Zarówno nasze prognozy, jak i realizowana strategia okazały się słuszne. Obecnie GM Records jest absolutnym liderem branży na Polskim rynku. By utrzymać tak wysoką pozycję postanowiliśmy skupić całą naszą energię na dalszym rozwoju tego, w czym jesteśmy najlepsi - tłoczeniu wszelkiego rodzaju dysków optycznych." - mówi Marek Grela, Prezes GM Records.

Jedną z najsłynniejszych produkcji wydawniczej części GM Records jest Platynowa Kolekcja. Tworzy ją pięćdziesiąt płyt zawierających szlagiery najwybitniejszych gwiazd polskiej oraz światowej sceny muzycznej.

"Cieszymy się, że stworzone przez nas wydawnictwo miało znaczący wkład w popularyzację największych twórców muzyki rozrywkowej dwudziestego wieku. Podarowaliśmy tym artystom niejako "drugie życie". Dzięki naszym płytom młode pokolenie mogło odkryć najwartościowsze dzieła, które zostały zapomniane w epoce zalewu masowych produkcji muzycznych. Przysłużyliśmy się przeszłości, teraz czas na przyszłość - czyli ciągły rozwój i pozyskiwanie nowych technologii. Chcemy, by nasi klienci zawsze jako pierwsi otrzymywali najwyższą jakość. Postęp i wymuszone przez niego zmiany są nieuniknione" - komentuje Mariusz Szpunar, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu GM Records.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GM Records tłoczy, nie wydaje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl