SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GOG.com pozwoli rezygnować z gier ze zwrotem ceny w ciągu 30 dni od zakupu. „Nie ma limitów, zastrzegamy prawo odmowy”

Należący do CD Projekt sklep internetowy GOG.com z grami wideo wprowadza opcję oddania gry do 30 dni od daty zakupu, nawet jeśli została ona pobrana i uruchomiona. - Nie ma limitów, ale w zamian zastrzegamy sobie prawo odmowy zwrotu w poszczególnych przypadkach - zaznacza.

Article

Żeby skorzystać ze zwrotu produktu nabytego na GOG.com, użytkownik w ciągu 30 dni po zakupie powinien skontaktować się z zespołem obsługi klientów platformy. Ze zwrotu będzie można skorzystać także w przypadku, gdy kupiona gra została pobrana, uruchomiona i przetestowana.

- Nasi pracownicy postarają się rozwiązać Twoją sprawę najszybciej, jak to możliwe. Jeśli jednak chęć zwrotu spowodowana jest tym, że gra nie działa (jeszcze!), możesz spróbować skontaktować się najpierw z naszymi przyjaznymi kolegami i koleżankami z pomocy technicznej. Zrobią, co w ich mocy, by pomóc Ci uruchomić grę na Twoim sprzęcie - zaznaczają przedstawiciele GOG.com.

Zwrot pieniędzy lub środków do portfela na GOG.com

Platforma oferuje dwie opcje zwrotu środków: doładowanie portfela użytkownika w serwisie lub zwrot pieniędzy. Ten pierwszy wariant będzie realizowany błyskawicznie. - Zwroty pieniężne mogą zająć kilka dni roboczych w zależności od użytej metody płatności, Twojego banku etc. Istnieją jednak pewne wyjątki takie jak paysafecard, SOFORT oraz GiroPay - z powodów technicznych proces przetwarzania tego typu transakcji musi być całkowicie zakończony, zanim będzie można dokonać zwrotu; może to zająć do kilku tygodni - zaznaczono.

Zamówienia z przedsprzedaży można zwracać w trakcie okresu przedsprzedażowego (czyli daty ich wydania) oraz do 30 dni po premierze. W przypadku gier będących jeszcze w produkcji czas zwrotu zakupów też został wydłużony do 30 dni.

Przy zakupie dodatkowych pakietów i rozszerzeń do gier (DLC) GOG.com tłumaczy, że z przyczyn technicznych nie może rozdzielać pakietów gier na poszczególne komponenty (np. przepustki sezonowej, pakietu zawierającego bazową grę oraz jej dodatki lub pakietu zawierającego całą serię gier).

- Z tego względu otrzymasz zwrot za cały pakiet i w rezultacie cały pakiet zostanie usunięty z Twojego konta - zapowiada platforma. - Jeśli złożysz wniosek o zwrot za DLC, które nie zostało kupione w formie pakietu (tzn. w zestawie z podstawową wersją gry), możemy wysłać zwrot za samo DLC. Jeśli chcesz otrzymać zwrot za podstawową wersję gry, ale posiadasz również oddzielnie zakupione DLC, otrzymasz od nas zwrot również za DLC do bazowej wersji gry - opisuje.

Nie ma limitów, ale GOG.com może odmówić zwrotu

Przedstawiciele GOG.com podkreślili, że monitorują rezultaty nowych zasad zwrotów, aby upewnić się, że nikt nie wykorzystuje ich „ze szkodą dla twórców, którzy włożyli swój czas i serce w tworzenie świetnych gier”.

Czy platforma nie obawia się, że klienci będą nadużywali nowego wariantu, co może przełożyć się na spadek jej wpływów? - Ufamy, że dokonujesz świadomych oraz przemyślanych decyzji zakupowych i że korzystać będziesz z naszej zaktualizowanej, dobrowolnej polityki zwrotów tylko, jeśli coś nie będzie działać tak, jak tego oczekujesz - stwierdzili przedstawiciele serwisu.

- Z tego względu nie ma limitów, ale w zamian zastrzegamy sobie prawo odmowy zwrotu w poszczególnych przypadkach - zaznaczyli.

- Prosimy Cię o poszanowanie czasu i ciężkiej pracy włożonej w tworzenie gier, w które grasz. Pamiętaj o tym, że zwroty nie są recenzjami. Jeśli udało Ci się ukończyć grę i nie przypadła Ci ona do gustu, rozważ podzielenie się swoją opinią zamiast składania wniosku o zwrot. Poza tym, prosimy nie wykorzystuj naszego zaufania, by składać absurdalne ilości wniosków o zwrot. Nie bądź takim graczem - zaapelowali do użytkowników.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. GOG.com zanotował 112,65 mln zł przychodów i 1,26 mln zł straty netto, wobec 92,68 mln zł wpływów i 1,74 mln zł straty netto rok wcześniej. Natomiast CD Projekt RED, zajmujący się produkcją gier, przy wzroście wpływów ze 149,42 do 202,64 mln zł zanotował spadek zysku netto z 69,66 do 67,71 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GOG.com pozwoli rezygnować z gier ze zwrotem ceny w ciągu 30 dni od zakupu. „Nie ma limitów, zastrzegamy prawo odmowy”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl