SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google stawia na cyberbezpieczeństwo. Rusza inicjatywa AI Cyber Defense

Google podczas zakończonej w miniony weekend Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa poinformował o uruchomieniu AI Cyber Defense Initiative – inicjatywie mającej na celu wzmocnienie cyberbezpieczeństwa i skutecznej walki z cyberzagrożeniami w Europie. 

Inicjatywa AI Cyber Defense to najnowsze z serii działań, które Google podejmuje w celu ochrony bezpiecznego internetu w Europie i na świecie. W listopadzie ubiegłego roku firma otworzyła Google Safety Engineering Center Málaga, czyli nowe centrum prac nad rozwojem cyberbezpieczeństwa i analizy złośliwego oprogramowania.

Zobacz: Google zmienia nazwę Barda na Gemini

Podczas monachijskiej konferencji poświęconej bezpieczeństwu Google opublikował również dokument ("whitepaper") zawierający nowe informacje na temat tego, jak Google podchodzi do stosowania i rozwijania AI w cyberbezpieczeństwie.

Google udostępni szeroko nowe oparte na AI narzędzie o nazwie Magika, które zapewnia wsparcie specjalistom ds. cyberbezpieczeństwa identyfikując typ pliku, co ma istotne znaczenie dla wykrywania złośliwego oprogramowania. Google ma już doświadczenie w wykorzystywaniu Magiki do ochrony swoich usług, takich jak Gmail, Dysk czy Bezpieczne przeglądanie, a teraz narzędzie to jest dostępne bezpłatnie dla wszystkich, którzy chcą z niego korzystać i zintegrować je ze swoimi rozwiązaniami.

Zobacz: Google z modelem AI Gemini 1.5. Obsługuje nawet milion tokenów

Google pomoże startupom zajmującym się cyberbezpieczeństwem

W dokumencie „Secure, Empower, Advance: How AI Can Reverse the Defender's Dilemma” podkreślono, że poprzez międzynarodową współpracę można wpłynąć na taki rozwój AI, żeby technologia ta dawała więcej korzyści i przewag obrońcom cyberbezpieczeństwa niż przestępcom. Niezbędne jest też zrównoważone prawodawstwo, tak aby uniknąć przyszłości, w której hakerzy mają więcej możliwości rozwijania swoich innowacji niż obrońcy.

W ramach podnoszenia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, Google ogłosiło program Google for Startups: AI for Cybersecurity. Jego celem jest wzmocnienie transatlantyckiego ekosystemu cyberbezpieczeństwa poprzez wspieranie nowych firm z branży IT.

Zobacz: Google rozpocznie kampanię antydezinformacyjną przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

W ramach programu Google pomoże rozwinąć działalność 17 startupom z Europy i USA, udostępniając swoje najlepsze narzędzia, praktyki i kontakty. Wśród uczestników programu znalazł się Authologic, polski startup, który rozwija narzędzia do weryfikacji tożsamości online. W gronie beneficjentów programu jest również LetsData, ukraińska firma oferująca biznesowe rozwiązania do wykrywania i analizy zagrożeń w czasie rzeczywistym.

Koncern zadeklarował także ufundowanie grantów naukowych o wartości 2 milionów dolarów na badania i strategiczne partnerstwa. Ich celem ma być rozwój naukowy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa przy użyciu sztucznej inteligencji.

Podczas konferencji w Monachium ogłoszono też rozszerzenie programu Google.org Cybersecurity Seminars na całą Europę i uwzględnienie w nim wszystkich instytucji zajmujących się AI. Program uruchomiony podczas inauguracji konferencji GSEC Malaga wspiera uczelnie wyższe w szkoleniu nowego pokolenia specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Przyjmowanie zgłoszeń od uczelni - także z Polski - trwa do końca lutego.

Także w czasie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, podczas spotkania CEO Google z Prezydentem Ukrainy, Google zapowiedział nową edycję Google for Startups Ukraine Support Fund, o wartości 10 milionów dolarów, które będą przeznaczone na wsparcie wybranych startupów z Ukrainy.

Dołącz do dyskusji: Google stawia na cyberbezpieczeństwo. Rusza inicjatywa AI Cyber Defense

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl