SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google pokazuje nowości w dziedzinie AI i cyberbezpieczeństwa

W tym tygodniu, pierwszy raz od 2019 roku, Google Cloud Next ponownie powitało tysiące uczestników biorących udział osobiście w konferencji w San Francisco. Koncern chce zaprezentować wiele innowacji, nad którymi pracował w zakresie infrastruktury, danych i sztucznej inteligencji, Workspace i cyberbezpieczeństwa.

fot. Shutterstock.comArticle

Firma podkreśla, że jak dotąd był to bardzo dobry rok dla Google Cloud. Zrealizowano wiele celów, między innymi osiągnięto ponad 32 mld dolarów przychodów w drugim kwartale, wypracowano rentowność, a wszystko to dzięki sukcesom klientów Google z każdej branży.

We wtorek na Google Cloud Next '23 przedstawiono nowe sposoby, w jakie firmy, instytucje publiczne, a także użytkownicy i użytkowniczki mogą czerpać korzyści z generatywnej sztucznej inteligencji i wiodących technologii chmurowych. Są to m.in.:

 •     Infrastruktura: Najbardziej zaawansowana infrastruktura zoptymalizowana pod kątem sztucznej inteligencji dla firm do trenowania i obsługi modeli. Jest oferowana w regionach Cloud i przeznaczona do uruchamiania w centrach danych za pomocą Google Distributed Cloud i na brzegu sieci.
 •     Vertex AI: Narzędzia deweloperskie do tworzenia modeli i aplikacji opartych na sztucznej inteligencji.
 •     Duet AI: To współpracownik AI, którego zintegrowano z Google Workspace i Google Cloud. Duet AI w Workspace daje wszystkim użytkownikom możliwość skorzystania z pomocnika w pisaniu, eksperta od arkuszy kalkulacyjnych, kierownika projektu, osoby do robienia notatek na spotkaniach i kreatywnego projektanta wizualnego. Teraz wszystkie te zajęcia może przejąć ogólnodostępny Duet AI. W Google Cloud Duet AI współpracuje jak programista-ekspert, inżynier SRE, specjalista ds. baz danych, analityk danych i doradca ds. Cyberbezpieczeństwa. Będzie ogólnodostępny jeszcze w tym roku.
 •     Wiele innych istotnych ogłoszeń dotyczących narzędzi dla programistów, danych, bezpieczeństwa i naszej chmury.

Nowa infrastruktura i narzędzia wspierające klientów

Zaawansowane i szerokie możliwości zastosowania, które sprawiają, że GenAI jest tak rewolucyjna, wymagają najbardziej zaawansowanej i wydajnej infrastruktury. Od 25 lat Google inwestuje w centra danych, a obecnie dysponuje globalną siecią 38 regionów chmurowych. Celem jest działanie w pełni na energii bezemisyjnej 24/7 do 2030 roku.

Infrastruktura firmy zoptymalizowana pod kątem sztucznej inteligencji jest wiodącym rozwiązaniem do szkolenia i obsługi modeli sztucznej inteligencji. Koncern twierdzi, że ponad 70 proc. jednorożców generujących sztuczną inteligencję to klienci Google Cloud, w tym Anthropic, Cohere, Jasper, MosaicML, Replit, Runway i Typeface. Ponad połowa wszystkich finansowanych startupów rozwijających generatywną sztuczną inteligencję to klienci Google Cloud, w tym firmy takie jak Copy.ai, CoRover, Elemental Cognition, Fiddler AI, Fireworks.ai, PromptlyAI, Quora, Synthesized, Writer i wiele innych.

Kluczowe ulepszenia infrastruktury, które ogłoszono we wtorek, to między innymi:

 •     Cloud TPUv5e: najbardziej ekonomiczny, wszechstronny i skalowalny akcelerator AI. Teraz klienci mogą korzystać z jednej platformy Cloud TPU do prowadzenia zarówno szkoleń AI na dużą skalę, jak i analizy. Cloud TPU v5e skaluje się do dziesiątek tysięcy chipów i jest zoptymalizowany pod kątem wydajności. W porównaniu do Cloud TPU v4, zapewnia nawet dwukrotną poprawę wydajności trenowania w przeliczeniu na dolara i nawet 2,5-krotną poprawę wydajności analizy w przeliczeniu na dolara.
 •     A3 z układem GPU NVIDIA H100: Superkomputer A3 z procesorem graficznym NVIDIA H100 będzie ogólnie dostępny w przyszłym miesiącu. Został on specjalnie zaprojektowany z myślą o wysokowydajnych sieciach i innych zaawansowanych rozwiązaniach. Umożliwia wdrażanie obecnie najbardziej wymagających innowacji w zakresie sztucznej inteligencji i dużych modeli językowych (LLM). Umożliwia to organizacjom osiągnięcie trzykrotnie wyższej wydajności treningowej w porównaniu z poprzednią generacją A2.
 •     GKE Enterprise: Umożliwia poziome skalowanie wielu klastrów wymagane dla najbardziej krytycznych obciążeń AI/ML. Klienci już teraz obserwują wzrost produktywności o 45 proc., przy jednoczesnym skróceniu czasu wdrażania oprogramowania o ponad 70 proc. Od dziś korzyści płynące z GKE, w tym automatyczne skalowanie, orkiestracja obciążeń i automatyczne aktualizacje, są teraz dostępne w Cloud TPU.
 •     Cross-Cloud Network: Globalna platforma sieciowa, która pomaga klientom łączyć i zabezpieczać aplikacje w różnych chmurach. Jest otwarta, zoptymalizowana pod kątem obciążeń i oferuje zabezpieczenia oparte na uczeniu maszynowym (ML), umożliwiając rozwiązania zero-trust. Zaprojektowana, aby umożliwić klientom łatwiejszy dostęp do usług Google z dowolnej chmury, Cross Cloud Network zmniejsza opóźnienia sieci nawet o 35 proc.
 •     Google Distributed Cloud: Stworzona, aby sprostać wyjątkowym wymaganiom organizacji, które chcą uruchamiać obciążenia brzegowe lub w swoim centrum danych.

Rozwój Vertex AI

Oprócz infrastruktury Google chce dostarczać to, co uważa za najbardziej wszechstronną platformę AI – Vertex AI – która umożliwia klientom tworzenie, wdrażanie i skalowanie modeli uczenia maszynowego (ML). Liczba projektów klientów wykorzystujących generatywną sztuczną inteligencję wzrosła ponad 150 razy od kwietnia do lipca tego roku. W Model Garden klienci mają dostęp do ponad 100 podstawowych modeli, w tym modeli innych firm i popularnych wersji open-source. Wszystkie są zoptymalizowane pod kątem różnych zadań i różnych rozmiarów, w tym tekstu, czatu, obrazów, kodu oprogramowania i innych.

Firma oferuje również modele branżowe, takie jak Sec-PaLM 2 dla cyberbezpieczeństwa (wzmacniający pozycję globalnych dostawców zabezpieczeń, takich jak Broadcom) oraz Med-PaLM 2, aby pomóc wiodącym firmom z branży opieki zdrowotnej, w tym Bayer Pharmaceuticals, HCA Healthcare i Meditech.

Vertex AI Search and Conversation są teraz ogólnodostępne i pozwalają organizacjom na tworzenie aplikacji do wyszukiwania i czatu przy użyciu ich danych w ciągu zaledwie kilku minut. Wymaga to minimalnego kodowania, posiada wbudowane zarządzanie i gwarantuje bezpieczeństwo klasy korporacyjnej. Ponadto Vertex AI Generative AI Studio zapewnia przyjazne dla użytkownika narzędzia do dostrajania i dostosowywania modeli, wszystko przy jednoczesnych silnych zabezpieczeniach. Wykorzystywanymi narzędziami deweloperskimi są na przykład Text Embeddings API, pozwalające programistom tworzyć zaawansowane aplikacje oparte na semantycznym zrozumieniu tekstu lub obrazów oraz Reinforcement Learning from Human Feedback (RLHF), które uwzględnia opinie użytkowników w celu dostosowania i poprawy wydajności modelu.

Ogłoszono kilka nowych modeli i narzędzi na platformie Vertex AI:

 •     Aktualizacje PaLM 2, Imagen i Codey: Zaktualizowano PaLM 2 do 32 tys. okien kontekstowych, aby organizacje mogły z łatwością przetwarzać dłuższe dokumenty, takie jak prace naukowe i książki. Poprawiamy również atrakcyjność wizualną Imagena i rozszerzamy obsługę nowych języków w Codey.
 •     Narzędzia do tuningu: W przypadku PaLM 2 i Codey udostępniono ogólny tuning adapterów, który może pomóc poprawić wydajność LLM na zaledwie 100 przykładach. Wprowadzano również nową metodę dostrajania dla Imagen, zwaną Style Tuning, dzięki czemu organizacje mogą tworzyć obrazy dostosowane do ich konkretnych wytycznych dotyczących marki lub innych kreatywnych potrzeb przy użyciu niewielkiej ilości obrazów referencyjnych.
 •     Nowe modele: Ogłoszono dostępność Llama 2 od Meta i Falcon LLM od Technology Innovative Institute, popularnego modelu open source, a także wstępnie ogłaszamy Claude 2 od Anthropic. W przypadku LLama 2 Google zaznacza, że będzie jedynym dostawcą chmury oferującym zarówno tuning adapterów, jak i RLHF.
 •     Rozszerzenia Vertex AI: Deweloperzy mogą uzyskiwać dostęp, tworzyć i zarządzać rozszerzeniami, które dostarczają informacje w czasie rzeczywistym, uwzględniają dane firmy i podejmują działania w imieniu użytkownika. Otwiera to nowe możliwości dla aplikacji generujących sztuczną inteligencję, które mogą działać jako rozszerzenie przedsiębiorstwa, dzięki możliwości dostępu do zastrzeżonych informacji i podejmowania działań na platformach innych firm, takich jak system CRM lub poczta e-mail.
 •     Colab Enterprise: Ta zarządzana usługa łączy w sobie łatwość obsługi notebooków Google Colab z funkcjami bezpieczeństwa i zgodności na poziomie organizacji. Analitycy danych mogą używać Colab Enterprise do wspólnego przyspieszania przepływów pracy AI z dostępem do pełnego zakresu możliwości platformy Vertex AI, integracji z BigQuery, a nawet uzupełniania i generowania kodu.

Równie ważne jak wybranie i wytrenowanie właściwego modelu jest kontrolowanie danych. Od samego początku, podkreśla Google, zaprojektowano Vertex AI tak, aby zapewnić pełną kontrolę i segregację danych, kodu i własności intelektualnej, przy zerowym wycieku danych. Trenując model za pomocą Vertex AI - z prywatnymi dokumentami i danymi z aplikacji SaaS, baz danych lub innych zastrzeżonych źródeł - użytkownicy nie ujawniają tych danych modelowi fundacji. Wykonano migawkę modelu, umożliwiając trenowanie i hermetyzowanie go razem w prywatnej konfiguracji, zapewniając pełną kontrolę nad danymi. Nie są one wykorzystywane do ulepszania naszych modeli i nie są dostępne dla innych klientów.

Duet AI w Workspace i Google Cloud

Zaprezentowano Duet AI podczas konferencji I/O w maju, wprowadzając nowe funkcje w Workspace i dla programistów, takie jak pomoc w kodzie i czacie w Google Cloud. Od tego czasu zaufani testerzy na całym świecie sprawdzali Duet AI, podczas gdy Google pracował nad rozszerzeniem możliwości i zintegrowaniem go z szeroką gamą produktów i usług w Workspace i Google Cloud.

Zacznijmy od Workspace, najpopularniejszego na świecie narzędzia zwiększającego produktywność, z ponad 3 miliardami użytkowników i ponad 10 milionami płacących klientów, którzy codziennie polegają na nim, aby załatwić swoje sprawy. Wraz z wprowadzeniem Duet AI zaledwie kilka miesięcy temu udostępniono szereg funkcji zwiększających produktywność zespołów, takich jak pomoc w pisaniu i udoskonalaniu treści w Gmail i Dokumentach Google, tworzeniu oryginalnych obrazów w Prezentacjach Google, przekształcaniu pomysłów w działania i danych w spostrzeżenia w Arkuszach Google, wspieraniu połączeń w Google Meet i nie tylko. Od tego czasu tysiące firm i ponad milion zaufanych testerów korzystało z Duet AI, jednocześnie pomagając zapewnić każdemu użytkownikowi i organizacji kontrolę nad ich danymi.
We wtorek wprowadzono szereg nowych ulepszeń:

 •     Duet AI w Google Meet: Duet AI będzie robić notatki podczas połączeń wideo, wysyłać podsumowania spotkań, a nawet automatycznie tłumaczyć napisy w 18 językach. Ponadto, aby zapewnić każdej osobie biorącej udział w spotkaniu online taki sam stopień natężenia dźwięku czy ekspozycji, Duet AI w Meet pomoże w dostosowaniu studyjnego oświetlenia i studyjnego dźwięku.
 •     Duet AI w Czacie Google: Będziecie mogli czatować bezpośrednio z Duet AI, aby zadawać pytania dotyczące treści, otrzymać podsumowanie dokumentów udostępnionych w przestrzeni i nadrobić zaległości w nieodebranych rozmowach. Google dostarczył również odświeżony interfejs użytkownika, nowe skróty i ulepszone wyszukiwanie, aby użytkownicy mogli być na bieżąco z rozmowami.

Klienci Workspace, niezależnie od branży czy wielkości organizacji, korzystają z Duet AI i obserwują poprawę obsługi klienta, produktywności i wydajności. Instacart tworzy ulepszone przepływy pracy związane z obsługą klienta, a firma Trimble zajmująca się technologiami przemysłowymi może teraz szybciej dostarczać rozwiązania swoim klientom. Adore Me, Uniformed Services University i Thoughtworks zwiększają produktywność, wykorzystując Duet AI do szybkiego pisania treści, takich jak e-maile, briefy kampanii i plany projektów za pomocą prostego monitu.

We wtorek udostępniono Duet AI w Google Workspace, jednocześnie rozszerzając możliwości podglądu Duet AI w Google Cloud, a narzędzie będzie ogólnodostępne jeszcze w tym roku.

Poza Workspace, Duet AI może teraz zapewnić pomoc AI w szerokim zakresie produktów i usług Google Cloud: w kodowaniu, w rozwiązywaniu problemów z aplikacjami i infrastrukturą, w analizie danych czy w kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwa.

Ogłoszenia dotyczące Duet AI w Google Cloud obejmują postępy w zakresie:

 •     Rozwoju oprogramowania: Duet AI zapewnia specjalistyczną pomoc w całym cyklu życia oprogramowania i wpływa na produktywność programistów. Oprócz uzupełniania kodu i jego generowania, może pomóc w szybszej modernizacji aplikacji, wspierając programistów w refaktoryzacji kodu; dzięki wykorzystaniu Duet AI w Apigee można teraz łatwo tworzyć interfejsy API i integracje za pomocą prostych podpowiedzi w języku naturalnym.
 •     Operacji na aplikacjach i infrastrukturze: Operatorzy mogą rozmawiać z Duet AI w języku naturalnym w wielu usługach bezpośrednio w Google Cloud Console. Pozwala to sprawnie uzyskać informacje „jak to zrobić” na temat konfiguracji infrastruktury, najlepszych praktyk wdrażania oraz zaleceń ekspertów dotyczących optymalizacji kosztów i wydajności.
 •     Analizie danych: Duet AI w BigQuery zapewnia kontekstową pomoc przy pisaniu zapytań SQL, a także kodu Python, generuje pełne funkcje i bloki kodu, automatycznie sugeruje uzupełnienia kodu i wyjaśnia instrukcje SQL w języku naturalnym, a także może generować rekomendacje na podstawie schematu i metadanych. Możliwości te pozwalają zespołom zajmującym się danymi skupić się bardziej na wynikach biznesowych.
 •     Przyspieszaniu i modernizacji baz danych: Duet AI w Cloud Spanner, AlloyDB i Cloud SQL pomaga generować kod do strukturyzacji, modyfikacji lub zapytań dotyczących danych przy użyciu języka naturalnego. Wprowadzono również moc Duet AI do Database Migration Service (DMS), pomagając zautomatyzować konwersję kodu bazy danych, takiego jak procedury składowane, funkcje, wyzwalacze i pakiety, których nie można przekonwertować za pomocą tradycyjnych technologii tłumaczenia.
 •     Operacji bezpieczeństwa: Wprowadzono Duet AI do produktów bezpieczeństwa, w tym Chronicle Security Operations, Mandiant Threat Intelligence i Security Command Center, które umożliwiają specjalistom ds. bezpieczeństwa skuteczniejsze zapobieganie zagrożeniom.

Duet AI dostarcza kontekstowych rekomendacji z PaLM 2 i wskazówek ekspertów, takich jak dokumentacja, przykładowy kod i najlepsze praktyki Google Cloud. Ponadto Duet AI został zaprojektowany przy użyciu kompleksowego podejścia Google do ochrony bezpieczeństwa i prywatności klientów, a także zasad AI. Google zapewnia, że dzięki Duet AI dane użytkowników są zawsze tylko ich danymi. Kod, dane wejściowe do Duet AI i rekomendacje wygenerowane przez Duet AI nie będą wykorzystywane do trenowania żadnych wspólnych modeli ani do opracowywania jakichkolwiek produktów.

Prostsza analityka dzięki ujednoliconej bazie danych i sztucznej inteligencji

Dane to najważniejszy element sztucznej inteligencji, dlatego wprowadzono nowe możliwości, które pomogą odblokować nowe insighty i zwiększyć produktywność zespołów zajmujących się danymi. Oprócz uruchomienia Duet AI, który pomaga inżynierom danych i analitykom danych w BigQuery, Looker, Spanner, Dataplex i narzędziach do migracji baz danych, przekazano we wtorek kilka innych ważnych ogłoszeń dotyczących danych i analiz:

 •     BigQuery Studio: Pojedyncze środowisko pracy dla inżynierii danych, analityki i obciążeń predykcyjnych. BigQuery Studio pomaga zwiększyć wydajność zespołów zajmujących się danymi. Ponadto, dzięki nowym integracjom z modelami Vertex AI Foundation, Google chce pomagać organizacjom w integracji AI z ich data lakehouses, wykorzystując innowacje z zakresu analizy między chmurami, zarządzania i bezpiecznego udostępniania danych.
 •     AlloyDB: przedstawiono AlloyDB AI, integralną część AlloyDB, usługi bazodanowej kompatybilnej z PostgreSQL. AlloyDB AI oferuje zintegrowany zestaw funkcji do łatwego tworzenia aplikacji GenAI, w tym wysokowydajnych zapytań wektorowych, które są nawet 10 razy szybsze niż standardowe PostgreSQL. Ponadto dzięki AlloyDB Omni można również uruchomić AlloyDB praktycznie wszędzie - lokalnie, w Google Cloud, AWS, Azure lub za pośrednictwem Google Distributed Cloud.
 •     Partnerzy Data Cloud: ekosystem otwartych danych jest atutem dla strategii generowania sztucznej inteligencji klientów, a Google podkreśla, że stale poszerza zakres rozwiązań partnerskich i zbiorów danych dostępnych w Google Cloud. Partnerzy, tacy jak Confluent, DataRobot, Dataiku, Datastax, Elastic, MongoDB, Neo4j, Redis, SingleStore i Starburst, wprowadzają nowe możliwości, aby pomóc klientom przyspieszyć i usprawnić rozwój sztucznej inteligencji za pomocą danych. Partnerzy dodają również więcej zestawów danych do Analytics Hub, których klienci mogą używać do tworzenia i trenowania modeli sztucznej inteligencji. Obejmuje to zaufane dane z Acxiom, Bloomberg, Dun & Bradstreet, TransUnion, ZoomInfo i innych.

Innowacje te pomagają organizacjom wykorzystać pełny potencjał danych i sztucznej inteligencji dzięki ujednoliconej bazie danych. Dzięki Google Cloud organizacje mogą teraz uruchamiać swoje dane w dowolnym miejscu i przenosić narzędzia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego bezpośrednio do swoich danych, co może obniżyć ryzyko i koszty.

Rozwiązywanie najważniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem

Google Cloud jest jedynym wiodącym dostawcą zabezpieczeń, który łączy w sobie niezbędne połączenie specjalistycznej wiedzy z nowoczesną platformą SecOps i zaufaną podstawą chmury, a wszystko to nasycone mocą sztucznej inteligencji.

Na początku tego roku wprowadzono Security AI Workbench, pierwszą w branży rozszerzalną platformę opartą na LLM bezpieczeństwa nowej generacji, Sec-PaLM 2, pozwalającą na precyzyjne dostosowanie do operacji cyberbezpieczeństwa. Zaledwie kilka tygodni temu przedstawiliśmy również Chronicle CyberShield - dzięki niej administracja publiczna jest w stanie przełamać silosy informacyjne, scentralizować dane dotyczące bezpieczeństwa i tym samym wzmocnić krajową świadomość sytuacyjną oraz reagować na zagrożenia. Oprócz wspomnianych wcześniej innowacji Duet AI, ogłoszono również:

 •     Mandiant Hunt for Chronicle: Usługa ta integruje najnowsze informacje ekspertów Mandiant na temat zachowań cyberprzestępców z możliwością szybkiego analizowania i przeszukiwania danych bezpieczeństwa przez Chronicle Security Operations. Dzięki temu rozwiązaniu klienci uzyskają wsparcie na najwyższym poziomie bez obciążenia związanego z dodatkowym zatrudnieniem, narzędziami i szkoleniami.
 •     Bezobsługowe skanowanie luk w zabezpieczeniach: Te funkcje zarządzania stanem w Security Command Center wykrywają luki w systemie operacyjnym, oprogramowaniu i sieci na maszynach wirtualnych Google Compute Engine.
 •     Zaawansowane zabezpieczenia sieciowe: Cloud Firewall Plus dodaje zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami i funkcje zapory nowej generacji (NGFW) do naszej rozproszonej usługi zapory ogniowej, obsługiwanej przez Palo Alto Networks. Network Service Integration Manager umożliwia natomiast administratorom sieci łatwą integrację zaufanych urządzeń wirtualnych NGFW innych firm w celu inspekcji ruchu.
 •     Zabezpieczone obciążenia w Japonii: Otoczenie biznesowe niektórych klientów i jego regulacje mogą wymuszać rezydencję danych w japońskich regionach, opcje lokalnej kontroli kluczy szyfrowania i przejrzystość dostępu administracyjnego. Google kontynuuje również rozwój inicjatywy partnerskiej w zakresie rozwiązań regulowanych i suwerenności, aby wprowadzać innowacyjne rozwiązania innych firm do regulowanych środowisk chmurowych klientów.

Rozbudowa ekosystemu

Ekosystem już teraz dostarcza klientom mierzalną wartość dzięki sztucznej inteligencji. Zapewnia także milionom użytkowników na całym świecie nowe możliwości zasilane przez Google Cloud. Partnerzy wykorzystują również Vertex AI do tworzenia własnych funkcji dla klientów - w tym Box, Canva, Salesforce, UKG i wielu innych. Ogłoszono też:

 •     Docusign pilotuje nowe funkcje sztucznej inteligencji, zbudowane przy użyciu Vertex AI, dla ponad miliarda swoich użytkowników. Obejmuje to nowego „inteligentnego asystenta umów” w Docusign, który może podsumowywać, wyjaśniać i odpowiadać na pytania dotyczące złożonych umów i innych dokumentów.
 •     SAP współpracuje z nami nad tworzeniem nowych rozwiązań wykorzystujących dane SAP i Vertex AI, które pomogą organizacjom zastosować sztuczną inteligencję w ważnych przypadkach biznesowych, takich jak usprawnienie produkcji motoryzacyjnej lub poprawa zrównoważonego rozwoju.
 •     Aplikacje Workday dla finansów i HR są teraz dostępne w Google Cloud i współpracują z Google nad opracowaniem nowych możliwości sztucznej inteligencji w ramach przepływu Workday, w ramach ich strategii wielochmurowej. Obejmuje to możliwość generowania wysokiej jakości opisów stanowisk i udostępniania Google Cloud gen AI twórcom aplikacji za pośrednictwem interfejsu API umiejętności w Workday Extend, pomagając jednocześnie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i zarządzania najbardziej wrażliwymi informacjami klientów.

Ponadto wiele największych na świecie firm konsultingowych, w tym Accenture, Capgemini, Deloitte i Wipro, wspólnie zaplanowało przeszkolenie ponad 150 000 ekspertów, aby pomóc klientom we wdrożeniu Google Cloud GenAI.

Google podkreśla, że wkraczamy w zupełnie nową erę cyfrowej transformacji, napędzanej przez generatywną sztuczną inteligencję. Technologia ta już teraz poprawia sposób działania organizacji i interakcji międzyludzkich. Zmienia sposób, w jaki lekarze opiekują się pacjentami, sposób, w jaki ludzie się komunikują, a nawet sposób, w jaki pracownicy są bezpieczni w pracy. A to dopiero początek.

Dołącz do dyskusji: Google pokazuje nowości w dziedzinie AI i cyberbezpieczeństwa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl