SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google wprowadzi aplikację Personal Safety. Będzie alarmować o wypadkach drogowych

Koncern Google planuje wprowadzenie w swoich smartfonach Pixel aplikacji o nazwie Personal Safety, która ma zwiększać bezpieczeństwo jej użytkowników. Oprócz monitorowania stanu zdrowia program ma także wykrywać wypadki samochodowe z udziałem posiadacza smartfona i automatycznie powiadamiać o tym wydarzeniu odpowiednie służby ratunkowe.

Article

O planach wprowadzenia przez Google aplikacji Personal Safety poinformował serwis XDA Developers. Jej oficjalna prezentacja nastąpi prawdopodobnie w połowie października br., gdy Google zamierza ogłosić premierę firmowanych przez siebie smartfonów Pixel 4.

Personal Safety jest aplikacją która ma zwiększać bezpieczeństwo jej użytkowników. Platforma zaoferuje m.in. monitorowanie stanu zdrowia właściciela smartfona i wyświetlanie raportów na ten temat na ekranie urządzenia.

Najciekawszą funkcją oferowaną przez Personal Safety będzie jednak system automatycznego reagowania przez aplikację na wypadki drogowe. Tego typu wydarzenie ma być wykrywane za pomocą czujników ruchu, system wykrywania dźwięków oraz funkcję lokalizacji użytkownika.

Po wykryciu kolizji drogowej Personal Safety ma uruchomić własny alarm w telefonie, a jeśli użytkownik na niego nie zareaguje aplikacja wyśle automatyczne powiadomienie do odpowiednich służb ratunkowych z wezwaniem pomocy oraz dokładną lokalizacją wypadku. Dzięki temu ratunek może nadejść szybko nawet wówczas gdy ofiary są nieprzytomne. W Personal Safety znajdzie się także opcja powiadamiania o kolizji wybranych osób z listy kontaktów użytkownika.

Na razie aplikacja Personal Safety ma być dostępna jedynie dla użytkowników smartfonów z rodziny Pixel, nie wiadomo czy jej dostępność zostanie rozszerzona. Z kolei opcja automatycznego powiadamiania o wypadkach początkowo będzie działać tylko na terenie Stanów Zjednoczonych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google wprowadzi aplikację Personal Safety. Będzie alarmować o wypadkach drogowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl