SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google i Facebook przedłużają pracę zdalną do końca roku

Koncerny Google i Facebook zapowiedziały że w najbliższym czasie zamierzają ponownie uruchomić swoje biura zamknięte wcześniej z powodu pandemii koronawirusa. Jednocześnie obie firmy pozostawiły wolną rękę pracownikom, którzy będą mogli wykonywać swoje obowiązki zdalnie do końca 2020 roku.

Model zdalnej pracy stał się powszechny wśród firm technologicznych w związku z szerzącą się na świecie pandemią koronawirusa. W marcu br. Facebook zaczął ograniczać obecność swoich pracowników w biurach, podobnie postąpił wkrótce potem Google apelując do swoich pracowników także w Polsce, aby wykonywali obowiązki pozostając w domach.

Praca zdalna do końca roku

Teraz, jak podała stacja BBC Google i Facebook zapowiedziały że w lecie br. ponownie uruchomią swoje biura. Google zamierza zacząć otwierać je 1 czerwca, zaś Facebook od 6 lipca.

Oba koncerny zapewniają że w biurach zostaną wprowadzone wszystkie konieczne procedury gwarantujące bezpieczeństwo pracowników i chroniące ich przed infekcją koronawirusem.

Jednocześnie Facebook i Google zastosowały podobną politykę w kwestii modelu zdalnej pracy. Obie firmy zapowiedziały, że pracownicy którzy mają obawy o własne zdrowie będą mogli do końca 2020 r. wykonywać swoje służbowe obowiązki pozostając w domach.

Zysk netto Alphabet wyniósł w IV kwartale 2019 roku 10,67 miliarda dolarów, w porównaniu do 8,95 miliarda dolarów zysku w analogicznym okresie roku 2018. W tym samym czasie o 17 proc. zwiększył się przychód Alphabet - z 39,28 miliarda dolarów do 46,08 miliarda dolarów. Samo Google zanotowało przychód w wysokości 45,81 miliarda dolarów, co także oznacza wyraźny wzrost rok do roku (z 39 mld USD), a zysk operacyjny zwiększył się z 9,58 miliarda dolarów do 11,46 miliarda dolarów.

W IV kwartale 2019 r. kwartale Facebook osiągnął wzrost przychodów o 25 proc. do 21,08 mld dolarów oraz zysku netto z 6,88 do 7,35 mld dolarów. W skali miesiąca ze wszystkich platform koncernu korzysta 2,89 mld internautów, a z samego Facebooka - 2,5 mld.

 

Dołącz do dyskusji: Google i Facebook przedłużają pracę zdalną do końca roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Obie korporacje mają tyle metod pozwalających śledzić użytkowników ich urządzeń, że z własnymi pracownikami na pewno nie będzie problemu.
odpowiedź