SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google Maps poinformuje użytkowników o zatłoczeniu okolicy. Funkcja ma ułatwić planowanie świątecznych zakupów

Google wprowadza nowe funkcje do aplikacji Google Maps. Mają one ułatwić poruszanie się po zatłoczonych miastach w związku z nadchodzącymi świątecznymi zakupami.

Fot. PixabayFot. Pixabay

Nowe funkcje w Google Maps

Google wprowadził do aplikacji Google Maps dodatek “Zatłoczenie okolicy” informujący o zatłoczeniu w konkretnych miejscach na mapie, w związku z nadchodzącym okresem świątecznym. Funkcja ma na celu ułatwić użytkownikom zakupy świąteczne, a jak wiadomo, tłumy w sklepach są wówczas nieodłącznym elementem krajobrazu.

Warto wspomnieć, że aplikacja już wcześniej dostarczała informacji na temat wzmożonego ruchu w transporcie publicznym oraz zatłoczenia konkretnych miejsc. Co istotne, jak informuje Google, wszystkie informacje zebrane w celu oceny poziomu zatłoczenia danego miejsca są zbierane anonimowo i naruszają standardów bezpieczeństwa użytkowników. Producent zaznacza, że dodatek “Zatłoczenie okolicy” zostanie wprowadzony globalnie dla urządzeń działających na systemach iOS i Android.

Kolejną funkcją wprowadzoną w najnowszej aktualizacji aplikacji jest “Katalog”, który zawiera globalne informacje o sklepach, lotniskach, centrach handlowych, stacjach transportu publicznego oraz udogodnieniach w danej lokalizacji. Funkcja umożliwi chociażby sprawdzenie dostępności oraz rezerwację miejsca parkingowego na lotnisku lub przy sklepie. Równocześnie dzięki “Katalogom” aplikacja dostarczy użytkownikom szczegółowe informacje, takie jak godziny otwarcia danych miejsc, oraz ułatwiony wgląd do oceny wystawionych przez klientów. Podobnie jak w przypadku “Zatłoczenia miejsc”, funkcja “Katalog” będzie dostępna dla użytkowników korzystających z urządzeń z systemem iOS i Android.

Dodatkowo Google Maps rozszerzy funkcję śledzenia odbioru produktów spożywczych w Stanach Zjednoczonych  oraz umożliwi wprowadzenie bardziej szczegółowych recenzji restauracji. Użytkownicy uzyskają np. informacje na temat przedziałów cenowych w lokalach gastronomicznych oznaczonych w Google Maps.

Jak wynika z wpisu na blogu deweloperskim Google, najnowsza aktualizacja Google Maps rozszerza także funkcję odbioru produktów spożywczych, dzięki czemu użytkownicy uzyskają możliwość śledzenia stanu zamówienia. Co ciekawe, osoby korzystające z aplikacji będą mogły również poinformować sklep o planowanej wizycie, w celu odbioru skompletowanych zakupów. Warto dodać, że ta opcja jest obecnie dostępna w ponad 2000 sklepach, wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Eksperci z Google ujawnili atak hakerski na użytkowników urządzeń firmy Apple

Eksperci z grupy doradczej ds. zagrożeń Google (TAG) poinformowali o nowej kampanii cyberprzestępców skierowanej w prodemokratyczne witryny w Hongkongu. Jak wynika z ujawnionych informacji, ataki zostały rozpoznane w sierpniu br., natomiast kampania hakerów wykorzystywała lukę zero-day (CVE-2021-30869) w systemie macOS Catalina. Dodatkowo atak wykorzystywał również kilka znanych wcześniej luk w używanym przez Safari na iOS i macOS silniku renderującym WebKit. Dodatkowo hakerzy mogli wykorzystać szczeliny w zabezpieczeniach witryn, na które wchodzili użytkownicy urządzeń.

Cyberprzestępcy wykorzystują pocztę Gmail w celu znalezienia potencjalnych ofiar ataków phishingowych

Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem Barracuda Networks, baiting jest niezwykle popularną wśród cyberprzestępców techniką ataków. Polega ona na wysłaniu do użytkownika przynęty w postaci wiadomości e-mail o bardzo krótkiej treści lub jej braku. Co istotne nie zawiera ona złośliwych linków, czy dodatkowego oprogramowania, dzięki czemu atakujący są w stanie obejść systemy bezpieczeństwa skrzynki pocztowej. Tego typu ataki mają na celu sprawdzenie, czy wysłane wiadomości docierają do odbiorcy i czy jest on skory do odpisania na nie.

Dołącz do dyskusji: Google Maps poinformuje użytkowników o zatłoczeniu okolicy. Funkcja ma ułatwić planowanie świątecznych zakupów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl