SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Opłaty za autostrady w Mapach Google

Google wprowadza nową funkcję do aplikacji Google Maps, która ma ułatwić życie kierowcom planującym podróż. Jeszcze przed wyruszeniem w trasę otrzymają oni informację o koszcie przejazdu płatnymi odcinkami autostrad.

Dzięki nowej funkcji w Google Maps, po wybraniu punktu docelowego, ale jeszcze przed uruchomieniem nawigacji, użytkownik otrzyma informację o szacowanym koszcie przejazdu autostradą.

Jak informuje Google, dane dotyczące opłat pochodzą od lokalnych organów zarządzających autostradami. Przy obliczaniu kosztu przejazdu pod uwagę brane są takie czynniki jak posiadanie karty opłaty drogowej, dzień tygodnia oraz moment przejazdu przez dany odcinek. Z uwagi na fakt, że w różnych regionach cena jest uzależniona od metody płatności, w ustawieniach aplikacji będzie można określić czy ma ona uwzględniać posiadanie karty opłaty drogowej.

Google podkreśla jednocześnie, że do dyspozycji użytkowników nadal pozostaje opcja pominięcia płatnych dróg.

Nowa funkcja w Google Maps jest dostępna dla użytkowników aplikacji na Andoida i iOS, ale na początek z ograniczeniem do blisko 2 tys. płatnych dróg w USA, Indiach, Japonii i Indonezji. Narzędzie ma sukcesywnie pojawiać się w kolejnych krajach.

Dołącz do dyskusji: Opłaty za autostrady w Mapach Google

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl