SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Google oddziela YouTube’a i inne usługi od Google+

Koncern Google poinformował oficjalnie, że w najbliższych miesiącach uniezależni korzystanie ze swoich usług od posiadania konta Google+. Korzystanie z YouTube’a i innych platform będzie możliwe przy wykorzystaniu zwykłego konta Google.

Article

O planowanych zmianach na blogu Google poinformował Bradley Horowitz, który kieruje między innymi działem Google+. Horowitz zapewnia, że głównym celem powstania Google+ było ułatwienie internautom korzystania z wielu usług oferowanych przez Google oraz możliwość wygodnego dzielenia się treściami przez użytkowników na całym świecie. Jednak okazało się, że część rozwiązań związanych z Google+ była nie do końca przemyślana i konieczne są zmiany.

Szef Google+ ma na myśli przede wszystkim fakt, że po stworzeniu w 2011 r. tej platformy społecznościowej Google powiązał korzystanie z wielu innych swoich usług z posiadaniem przez użytkownika konta w Google+. U wielu internautów takie rozwiązanie budziło wiele kontrowersji, wyglądało bowiem na chęć sztucznego zwiększenia popularności Google+, który w założeniach miał konkurować z Facebookiem.

W ciągu kilku nadchodzących miesięcy, jak zapowiada Horowitz zniknie konieczność posiadania konta Google+ do korzystania z innych usług. Tak będzie na przykład w wypadku serwisu YouTube. Do zarządzania profilem na tej platformie czy utworzenia nowego kanału nie będzie już konieczne konto Google+, wystarczy konto zwykłego typu.

Zapowiedziano też, że łatwiej niż do tej pory będzie można usunąć swój profil Google+. Jednocześnie jednak na blogu YouTube’a pojawiło się ostrzeżenie o tym, by zaczekać jeszcze kilka miesięcy na udostępnienie opcji zarządzania kontem na YouTube za pomocą zwykłego konta Google. Jeśli bowiem użytkownik już teraz zdecyduje się na skasowanie swojego profilu Google+, to likwidacji ulegnie także powiązany z tym kontem kanał na YouTubie.

Już wcześniej Google zdecydował się na wyraźne oddzielenie od siebie platformy społecznościowej Google+ od usługi związanej z dzieleniem się i zarządzaniem fotografiami. W ten sposób stworzona została nowa aplikacja Google Photos (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google oddziela YouTube’a i inne usługi od Google+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing