SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google planuje cyfrową rewolucję w Toronto. Wyda na nią 1,3 mld dolarów

Koncern Google zdradził plany przebudowy i rewitalizacji Quayside, dzielnicy kanadyjskiego Toronto. Według zapowiedzi w tej części miasta zostanie wprowadzonych wiele technologicznych i proekologicznych innowacji, wśród nich powszechny monitoring oparty na sieci Wi-Fi, podgrzewane chodniki oraz śmietniki sortujące automatycznie odpady. Na cyfrową rewolucję w Quayside Google zamierza wydać w sumie ponad 1,3 mld dolarów.

Article

Projekt wprowadzenia rewolucyjnych zmian technologicznych w Quayside jest realizowany od dwóch lat przez Sidewalk Labs, firmę badawczo - rozwojową należącą do koncernu Google. Teraz ujawniono nowe szczegóły w tej sprawie.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym przez Sidewalk Labs w ciągu kilku nadchodzących lat Quayside, jedna z dzielnic kanadyjskiego miasta Toronto przejdzie cyfrową i proekologiczną metamorfozę.

W planach jest budowa nowych drewnianych budynków przeznaczonych na mieszkania i biura, wyposażonych w inteligentne technologie. Projekt zakłada także połączenie Quayside z resztą miasta za pomocą miejskiej kolejki i przebudowę lokalnych ulic w taki sposób, by stały się przyjazne dla ruchu pieszego i rowerowego.

Inżynierowie Sidewalk Labs zapowiadają też, że cała infrastruktura dzielnicy znajdzie się pod kontrolą rozbudowanej sieci Wi-Fi, która będzie dostarczać danych na temat m.in. sytuacji w najbliższej okolicy czy też natężenia ruchu drogowego. Wśród innych innowacji przewidziano także podgrzewane chodniki oraz pojemniki na śmieci, które w automatyczny sposób będą w odpowiedni sposób sortować odpady.

Projekt przewiduje, że na technologiczną rewolucję w Quayside  Google przeznaczy w sumie kwotę przekraczającą 1,3 mld dol. W założeniach inwestycja do 2040 r. ma jednak przynieść ponad 38 mld dol. przychodów (m.in. z podatków), a także stworzyć ok. 44 tys. nowych miejsc pracy.

Pomimo obiecywanych korzyści projekt budzi wątpliwości, przeciwnicy zwracają uwagę na fakt, że po jego realizacji cała dzielnica Toronto znajdzie się pod faktyczną kontrolą prywatnego koncernu.

Zysk netto holdingu Alphabet, do którego należy Google wyniósł w I kwartale 2019 r. 6,66 miliarda dolarów, w porównaniu do 9,4 miliarda dolarów zysku w analogicznym okresie roku 2018. Samo Google zanotowało przychód w wysokości 36,17 miliarda dolarów, co oznacza wyraźny wzrost rok do roku (z 31 mld dol.), a zysk operacyjny zwiększył się z 8,37 do 9,33 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google planuje cyfrową rewolucję w Toronto. Wyda na nią 1,3 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl