SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google Play pomoże kontrolować wydatki na aplikacje

Internetowy sklep Google Play wprowadził w swojej aplikacji mobilnej funkcję, która pomoże użytkownikom kontrolować ich wydatki przeznaczone na aplikacje. Nowa opcja pozwala ustalić konkretny budżet na zakupy w sklepie, a o jego bliskim wyczerpaniu czy przekroczeniu użytkownik zostanie powiadomiony.

Article

O nowym rozwiązaniu dotyczącym finansów użytkowników administratorzy Google Play poinformowali na stronach wsparcia technicznego zaznaczając, że jest ono dostępne jedynie dla użytkowników mobilnej wersji sklepu i nie da się go użyć w wersji desktopowej.

Wprowadzona funkcja pozwala użytkownikowi na kontrolowanie wydatków ponoszonych przez niego podczas kupowania aplikacji czy dokonywania związanych z nimi płatności.

Dzięki nowej opcji użytkownik ustala konkretną kwotę która ma stanowić granicę jego wydatków w Google Play. Według zapewnień sklepu w momencie gdy kwoty wydawane na platformie zaczną zbliżać się do ustalonej granicy lub ją przekroczą internauta zobaczy na swoim koncie odpowiednie ostrzeżenie.

Google zaznacza że nowa funkcja nie spowoduje automatyczne blokady zakupów w momencie przekroczenie budżetu – jej zadanie jest wyłącznie informacyjne. Tak więc ostrzeżony użytkownik może nadal bez przeszkód dokonywać zakupów, choć ze świadomością że przekroczył wyznaczoną przez samego siebie granicę. Google informuje też, że wyznaczony limit musi być określony w walucie obowiązującej na tym rynku, na którym funkcjonuje lokalna wersja Google Play.

W 2018 r. wydatki na aplikacje w Apple Store i Google Play osiągnęły łączną wartość 72 mld dol. Według analityków Sensor Tower w br. kwota ta wzrośnie do 85 mld dol. i będzie się sukcesywnie zwiększać w kolejnych latach, by w roku 2023 osiągnąć poziom 156 mld dol. Będzie to oznaczało wzrost o 120 proc. w zestawieniu z rokiem 2018. Z kolei w samym Google Play użytkownicy wydali w 2018 r. łączną kwotę 25 mld dol.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google Play pomoże kontrolować wydatki na aplikacje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl