SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google rządzi na rynku reklamy online, Microsoft pokona Yahoo!

Google ma ponad 30-proc. udział w globalnym przychodzie z internetowej reklamy i jest zdecydowanym liderem rynku. Drugi jest Facebook, a Yahoo! straci w tym roku trzecią pozycję na rzecz Microsoft - prognozuje firma eMarketer.

Siedziba Google'a, fot. materiały prasoweArticle

Wartość globalnego rynku reklamy online ma zwiększyć się w bieżącym roku o 16,7 proc., ze 120,05 do 140,15 miliarda dolarów.

Google co prawda ma zanotować nieznaczny spadek udziału w rynku (z 31,92 proc. do 31,45 proc.), ale przychód giganta z Mountain View ma wzrosnąć o 15 proc., do 44,08 miliarda dolarów.

Największy wzrost udziału przewidywany jest dla potentatów wśród portali społecznościowych - Facebooka (z 5,82 proc. do 7,79 proc.) oraz Twittera (z 0,5 proc. do 0,79 proc.).

Zmiana ma nastąpić na trzeciej pozycji. Chociaż zajmująca ją w zeszłym roku firma Yahoo! ma zanotować wzrost przychodu z reklamy online o 2,7 proc., do 3,53 miliarda dolarów, to jej udział w rynku ma zmniejszyć się z 2,86 proc. do 2,52 proc. Tymczasem dla Microsoftu przewidywany jest ponad 20-proc. wzrost przychodu, do 3,56 miliarda dolarów, co ma przełożyć się na minimalnie większy od Yahoo! rynkowy udział - 2,54 proc.

W segmencie reklamy w mobilnej sieci, który ma w tym roku zanotować blisko dwukrotny wzrost wartości (z 17,71 mld USD do 32,71 mld USD) także dominuje Google z nieco ponad 50-proc. udziałem.

Drugie miejsce również należy do Facebooka, który ma w tym roku zwiększyć swój udział o 4,5 pkt. proc. (do 22,3 proc.), a trzeci jest Twitter (przewidywany wzrost udziału z 2,4 proc. do 2,8 proc.).

Dołącz do dyskusji: Google rządzi na rynku reklamy online, Microsoft pokona Yahoo!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl