SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

16 000 000 kilometrów dróg w Street View. 98 procent zamieszkanych terenów w Google Earth

Od początku funkcjonowania w internecie serwisu Street View wykonano na jego potrzeby zdjęcia ulic na całym świecie o długości przekraczającej 16 000 000 km - podał Google. Z danych udostępnionych przez koncern wynika także, że prowadzona przez niego platforma Google Earth pozwala obecnie zobaczyć 98 proc. obszarów na Ziemi zamieszkałych przez człowieka.

fot. papArticle

Platforma Street View została uruchomiona przez Google w 2007 r. Serwis pozwala na przeglądanie zdjęć ulic i innych miejsc z całego świata wykonywanych przez pracowników firmy w technologii 360 stopni. Od 2012 r. Street View prezentuje także fotografie wybranych polskich miast.

Teraz na blogu Google podał niektóre statystyki dotyczące platformy Street View, a także serwisu Google Earth. Z ujawnionych informacji wynika, że od początku funkcjonowania Street View do teraz w serwisie wykonano zdjęcia ulic o łącznej długości przekraczającej 16 mln km. To 400 razy więcej niż wynosi obwód Ziemi. Przy okazji Google zaprezentował dynamiczną mapę przedstawiającą stopniowy rozwój Street View w kolejnych latach działania platformy.

Google podał też kilka liczb dotyczących prowadzonego przez siebie od 2004 r. serwisu Google Earth, który na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej pozwala przeglądać rozmaite lokalizacje stworzone metodą łączenia ze sobą różnego rodzaju zdjęć oraz dodatkowe informacje geograficzne i turystyczne.

Okazuje się, że obecnie Google Earth pokazuje 568 mln km kwadratowych powierzchni naszego globu. Google twierdzi, że platforma obejmuje 98 proc. obszarów Ziemi zamieszkałych przez ludzi.

Google wyjaśnia też na blogu, że zdjęcia zamieszczane w Street View czy Google Earth powstają z wykorzystaniem metody fotogrametrii. Polega ona na łączeniu ze sobą fotografii satelitarnych, lotniczych oraz wykonanych z powierzchni Ziemi.

Według zapowiedzi Google zamierza nadal rozwijać Street View, Google Earth i Google Maps poprzez dodawanie do tych usług nowych funkcji i rozwiązań technologicznych, na razie jednak nie zdradzono na ten temat bliższych szczegółów.

W III kwartale 2019 roku holding Alphabet zanotował 20-proc. wzrost przychodu, ale jego zysk netto zmalał o ponad 2 miliardy dolarów. Większość przychodu wygenerował należący do Alphabet koncern Google, który w ciągu kwartału osiągnął 33,9 miliarda dolarów wpływów z reklam.

Dołącz do dyskusji: 16 000 000 kilometrów dróg w Street View. 98 procent zamieszkanych terenów w Google Earth

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl