SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google umożliwia blokowanie stron w wyszukiwarce

Google wprowadziło do swojej wyszukiwarki możliwość usuwania wybranych stron z wyników wyszukiwania.

Google umożliwia blokowanie stron w wyszukiwarce

"Pewnie nie raz po kliknięciu w jakiś wynik okazywało się, że nie jest to to czego szukaliście. W wielu przypadkach wracaliście wówczas do Google. Być może wynik wyszukiwania po prostu nie był odpowiedni. Czasami możecie też ogólnie nie lubieć jakiejś strony bo np. zawiera treści obraźliwe, pornograficzne lub jest generalnie kiepskiej jakości. Dlatego wprowadzamy nową opcję umożliwiającą blokowanie wybranych domen przed pojawianiem się w przyszłych wynikach wyszukiwania" - informuje Google.

Link służący do blokowania danej strony będzie się pojawiał obok odnośników do jej kopii i podobnych witryn, ale tylko wtedy gdy użytkownik kliknie w jakiś wynik, a następnie wróci do wyszukiwarki. Po kliknięciu w link blokady pojawi się wiadomość potwierdzająca wraz z możliwością cofnięcia wyboru.

 

W przypadku gdy przy następnym wyszukiwaniu w wynikach miałaby się pojawić zablokowana strona, nad lub pod wynikami wyświetli się komunikat o blokadzie. Obok niego dostępne będą linki umożliwiające pokazanie zablokowanych rezultatów oraz zarządzanie zablokowanymi stronami.

 

Na stronie do zarządzania zablokowanymi stronami, dostępnej również z poziomu ustawień wyszukiwania, będzie można znaleźć szczegóły odnośnie zablokowanych stron, a także zablokować nowe witryny lub zrezygnować z blokady.

 


Google informuje, że na razie nie będzie wykorzystywać danych o zablokowanych przez użytkowników stronach jako sygnału wpływającego na ranking, ale będzie je analizować i badać czy mogłyby one być przydatne do poprawienia wyników wyszukiwania w przyszłości.

Aby korzystać z nowej funkcji trzeba być zalogowanym na swoim koncie Google. Obecnie jest ona dostępna tylko na stronie google.com w języku angielskim dla internautów korzystających z przeglądarek Chrome 9, Internet Explorer 8 i Firefox 3.5 (lub ich nowszych wersji). Wkrótce ma ona pojawić się także w kolejnych regionach, językach i przeglądarkach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google umożliwia blokowanie stron w wyszukiwarce

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Roger
To google napisało "lubieć", czy redakcja przetłumaczyła komunikat używając tego dziwnego słowa?
8 8
odpowiedź
User
swidrygiello
gdyby zaczeli te dane uwzględniać w rankingu, zapewne wyniki byłyby lepsze.
8 8
odpowiedź
User
Klecha
"Link służący do blokowania danej strony będzie się pojawiał obok odnośników do jej kopii i podobnych witryn, ale tylko wtedy gdy użytkownik kliknie w jakiś wynik, a następnie wróci do wyszukiwarki."

Czyli jeśli, jak zawsze, otwieram wyniki na nowych kartach używając kółka myszki i przeskoczę do karty z wynikami to opcja się nie pokaże? Moim zdaniem niedociągnięcie i spora niewygoda...
8 8
odpowiedź