SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google uruchamia wyszukiwarkę lotów Flight Search (wideo)

Google uruchomiło usługę Flight Search, która umożliwia wyszukiwanie połączeń lotniczych i planowanie podróży.

Google uruchamia wyszukiwarkę lotów Flight Search (wideo)

Flight Search to efekt przejęcia przez Google za 700 milionów dolarów firmy ITA Software, dostarczającej oprogramowanie dla linii lotniczych i biur podróży, na co warunkową zgodę w kwietniu wyraził Departament Sprawiedliwości USA (więcej na ten temat).

Gdy będziemy szukać w wyszukiwarce Google informacji o połączeniach lotniczych i wpiszemy np. zapytanie "flights from Chicago to Denver", w lewym panelu na stronie z wynikami pojawi się odnośnik "Flights" prowadzący do nowej usługi. Jest ona także dostępna bezpośrednio pod adresem www.google.com/flights.Flight Search umożliwia określenie daty i miejsca wylotu i przylotu, ceny oraz czasu podróży. Dzięki filtrom wyniki można zawężać w oparciu m.in. o markę przewoźnika i liczbę przesiadek. Korzystając dodatkowo z interaktywnej mapy można więc np. sprawdzić gdzie dolecimy z San Francisco w ciągu 3 godzin za mniej niż 300 dolarów.

Z kolei ikona kalendarza umożliwia sprawdzenie jak kształtują się ceny na danej trasie w zależności od dnia tygodnia.

Gdy użytkownik jest zdecydowany na zamówienie biletu, może kliknąć na link obok danego wyniku i jest wówczas kierowany na stronę przewoźnika. Google zapewnia, że na wyświetlane w usłudze rezultaty żadnego wpływu nie mają jakiekolwiek "płatne relacje" z liniami lotniczymi.


Obecnie usługa Flight Search znajduje się we wstępnej fazie i obejmuje tylko kilka amerykańskich miast.

Przypomnijmy, że w maju Google wprowadziło nową opcję do swojej wyszukiwarki (także polskiej wersji), która przy wpisaniu odpowiedniego zapytania wyświetla rozkłady lotów (więcej na ten temat). Dla podróżujących niedawno powstało także narzędzie Hotel Finder, służące do wyszukiwania najlepszych hoteli w wybranym mieście (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google uruchamia wyszukiwarkę lotów Flight Search (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
zapowiada się bardzo ciekawie ;)
8 8
odpowiedź