SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google Workspace ma już 3 mld użytkowników. Nowe funkcje mają poprawić ich bezpieczeństwo

Amerykański gigant udostępnił najpierw przestrzeń do pracy klientom komercyjnym, łącząc znane aplikacje w jedno zintegrowane rozwiązanie, a w czerwcu umożliwił korzystanie z Workspace wszystkim 3 miliardom posiadaczy kont Google. Do tej pory użytkownicy zainstalowali w Google Workspace 4,8 miliarda dodatkowych aplikacji.

W ciągu ostatniego roku Google Workspace dynamicznie się rozwijał. Wpłynęła na to pandemia i potrzeby wielu osób pracujących zdalnie i hybrydowo. Obecnie w Google Workspace Marketplace znajduje się już ponad 5 300 publicznych aplikacji, które ułatwiają i rozbudowują możliwości Workspace.

Programiści od lat mogą tworzyć aplikacje zintegrowane z aplikacjami Gmail, Dysk i Dokumenty. Google ogłosił teraz, że zewnętrzne aplikacje będą mogły łatwo integrować się z kolejnymi usługami w ramach Google Workspace, takimi jak Google Meet, Czat i Pokoje (Spaces).

Amerykański gigant udostępnia nową integrację Google Czat i Pokoi (Spaces) dla oprogramowania Jira. Pozwoli ona użytkownikom na szybkie tworzenie nowych zgłoszeń (tzw. ticketów), wyświetlanie podglądu działań i monitorowanie problemów w narzędziu, z którego już korzystają.

Jak podkreśla Joff Redfern, chief product officer, Atlassian, dzisiejsza specyfika pracy wymaga od ludzi szybszego niż kiedykolwiek wcześniej przełączania się między kontekstami i narzędziami.

- Wierzymy, że otwarty ekosystem i ścisłe integracje między narzędziami, z których użytkownicy korzystają każdego dnia, są kluczowe dla ich sukcesu. Od 2017 roku nasza integracja Trello z Gmailem została zainstalowana przez ponad 7 milionów osób. Dziś możemy wykorzystać partnerstwo między Atlassian i Google, aby jeszcze bardziej ulepszyć współpracę dzięki integracji Jiry z Google Czat i Pokojami (Spaces)" – mówi.

Google zwiększa też elastyczność Google Workspace dla użytkowników i zespołów IT  wprowadzając także integrację AppSheet z Gmailem. To usprawnienie pozwoli każdemu - niezależnie od doświadczenia w kodowaniu - oszczędzić czas dzięki niestandardowym, niekodowanym aplikacjom i automatyzacjom. Teraz można akceptować budżety i wnioski urlopowe, aktualizować listy i systemy zarządzania aktywami oraz wykonywać inne czynności za pomocą AppSheet i bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej.

Po pierwsze prywatność. Google inwestuje w bezpieczeństwo

Nowa oferta Google to także Work Safer, która ma pomóc firmom, ich pracownikom i partnerom w bezpiecznej i prywatnej współpracy oraz komunikacji w hybrydowym środowisku pracy.

Work Safer zapewni firmom dostęp do najlepszych zabezpieczeń poczty elektronicznej, spotkań, wiadomości, dokumentów i nie tylko. Łączy ona natywne dla chmury rozwiązania zero-trust dla Workspace z wiodącymi w branży rozwiązaniami Google i jej partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego: CrowdStrike i Palo Alto Networks.

W ramach poprawy bezpieczeństwa i ochrony prywatności w Google Workspace wprowadzone zostaną również również cztery nowe funkcje.

Szyfrowanie Google Meet

W czerwcu Google ogłosił, że szyfrowanie po stronie klienta (CSE) jest dostępne w wersji beta dla aplikacji Dysk, Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Teraz CSE zostanie wprowadzone także do Google Meet, dając klientom pełną kontrolę nad kluczami szyfrowania, a jednocześnie pomagając im spełnić wymagania dotyczące suwerenności danych i zgodności z przepisami. Pojawia się także wersja beta publicznych interfejsów API usługi Key Access Service, która umożliwia klientom bezpośrednie zarządzanie kluczami szyfrowania bez konieczności korzystania z usług zewnętrznych partnerów.

Zapobieganie utracie danych (DLP) w Czacie jest teraz dostępne w wersji beta

To pozwoli organizacjom chronić wrażliwe dane i informacje przed dostaniem się w niepowołane ręce, bez wpływu na komfort pracy użytkowników końcowych. Dzięki DLP w Czacie można zaczynać spontaniczne rozmowy między pracownikami i zespołami, jednocześnie zapobiegając wyciekom poufnych informacji poza organizację. Zainteresowani klienci mogą już dziś zapisać się do skorzystania z wersji beta tej funkcji. 

Etykiety dysku są już ogólnie dostępne

Organizacje mogą teraz klasyfikować pliki przechowywane w Dysku bazując na poziomie ich wrażliwości. Etykiety integrują się z Google Workspace Data Loss Prevention, ułatwiając zarządzanie zewnętrznym udostępnianiem, pobieraniem i drukowaniem wrażliwych plików.

Dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed niewłaściwymi treściami i zachowaniami

Jeśli użytkownik otworzy plik, który wydaje się podejrzany lub niebezpieczny, wyświetlone zostanie ostrzeżenie, aby chronić przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem czy atakiem ransomware. Ta funkcja jest już dostępna w Dokumentach, a wkrótce zostanie wprowadzona w Arkuszach i Prezentacjach.

Dołącz do dyskusji: Google Workspace ma już 3 mld użytkowników. Nowe funkcje mają poprawić ich bezpieczeństwo

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sztyrbaucki
Mam konto google, ale nie korzystam z ich usług.
Czy mnie też wliczyli do tych 3 mld, bo mam wrażenie, że tak.
odpowiedź