SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google w ciągu pięciu lat zainwestuje w Afryce 1 mld dolarów

Google planuje zainwestować 1 mld dolarów w Afryce w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zapewnić dostęp do szybkiego i tańszego internetu. Amerykański koncern planuje także wspierać cyfrową transformację kontynentu oraz start-upy.

fot. Shutterstock.comArticle

Podczas wirtualnej prezentacji Alphabet, właściciel m.in. Google'a, uruchomił Africa Investment Fund, za pośrednictwem którego zainwestuje 50 mln dolarów w start-upy, zapewniając im dostęp do swoich pracowników, sieci i technologii. We współpracy z organizacją non-profit Kiva, Google udzieli również niskooprocentowanych pożyczek o wartości 10 mln dolarów, aby pomóc małym firmom i przedsiębiorcom w Ghanie, Kenii, Nigerii i RPA, by mogli przetrwać trudności gospodarcze spowodowane przez COVID-19.

Małe firmy w Afryce często mają kłopoty z pozyskaniem kapitału, ponieważ brakuje im niezbędnego zabezpieczenia wymaganego przez banki na wypadek niewypłacalności. Gdy dostępny jest kredyt, stopy procentowe są zwykle zbyt wysokie.

Prędkość internetu wzrośnie pięciokrotnie

Google zapowiedział, że pionierski program wprowadzony w Kenii w zeszłym roku we współpracy z Safaricom, który umożliwia klientom płacenie za telefony z obsługą 4G w ratach, zostanie rozszerzony na cały kontynent dzięki operatorom komórkowym, takim jak MTN, Orange i Vodacom.

Nitin Gajria, dyrektor zarządzający Google w Afryce zapowiedział, że podmorski kabel budowany przez Google'a, aby połączyć Afrykę i Europę, powinien zostać uruchomiony w drugiej połowie przyszłego roku i oczekuje się, że pięciokrotnie zwiększy prędkość internetu i obniży koszty transmisji danych nawet o 21 proc. w krajach takich jak RPA i Nigeria.

W drugim kwartale br. koncern Alphabet osiągnął wzrost przychodów o 61,6 proc. do 61,88 mld dolarów i zysk netto z 6,96 do 18,52 mld dolarów. To wyniki dużo wyższe od oczekiwań rynku.

Dołącz do dyskusji: Google w ciągu pięciu lat zainwestuje w Afryce 1 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl