SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google tnie zatrudnienie w znanej aplikacji

Właściciel Google, koncern Alphabet, podjął decyzję o zwolnieniach w aplikacji nawigującej dla kierowców Waze - podaje CNBC.

Article

Alphabet nie podaje szczegółów dotyczących skali zwolnień. Koncern przejął Waze w 2013 roku za około 1,3 miliarda dolarów.

"Aby stworzyć lepsze, bardziej płynne i długoterminowe doświadczenie dla reklamodawców Waze, rozpoczęliśmy przenoszenie istniejącego systemu reklamowego Waze do technologii Google Ads. W ramach tej aktualizacji zredukowaliśmy te stanowiska, które koncentrowały się na monetyzacji Waze Ads" - przekazało w oświadczeniu dla agencji Reuters Google.

W grudniu ubiegłego roku Google połączył zespoły Waze i Google Maps i przeniósł je do działu Google Geo, obejmującego portfolio produktów do mapowania terenu, w tym Google Maps, Google Earth i Street View.

Waze to społecznościowa aplikacja dostarczająca informacje o natężeniu ruchu i umożliwiająca nawigację w terenie.

Google zwalnia

W styczniu tego roku Google rozpoczął rundę zwolnień, która w różnych krajach obejmie łącznie 12 tys. pracowników. Szef firmy Sundar Pichai tłumaczył wtedy, że Google przez ostatnie dwa lata mocno się rozwijało, natomiast obecnie funkcjonuje w odmiennej rzeczywistości gospodarczej.

Cały koncern Alphabet, do którego należą m.in. Google i YouTube, na koniec września ub.r. zatrudniał 186 779 osób, wobec 150 028 rok wcześniej. W trzecim kwartale ub.r. przy wzroście przychodów o 6 proc., niższym od prognoz, zanotował spadek zysku netto z 18,94 do 13,91 mld dolarów.

Natomiast w zeszłym kwartale Alphabet przy wzroście przychodów o 1 proc. do 76,05 mld dolarów zanotował spadek zysku netto z 20,64 do 13,62 mld dolarów. Przychody reklamowe z wyszukiwarki zmalały z 43,3 do 42,6 mld dolarów, z YouTube’a - z 8,63 do 7,96 mld, a z sieci reklamowej - z 9,3 do 8,47 mld. Za to pozareklamowe wpływy Google (m.in. z płatnych usług) zwiększyły się z 8,16 do 8,8 mld dolarów, a z klasyfikowanej osobno usługi chmurowej - z 5,54 do 7,31 mld.

Dołącz do dyskusji: Google tnie zatrudnienie w znanej aplikacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl