SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Góra Hitlera w Google Earth

Burmistrz małego niemieckiego miasteczka Bad Toelz wezwał Google Earth do usunięcia z serwisu odniesienia do pobliskiej Góry Hitlera.

Burmistrz Andreas Wiedemann twierdzi, że szczyt w Bawarii tylko przez krótki okres był znany jako Góra Hitlera jeszcze za czasów III Rzeszy. Po drugiej wojnie światowej miał powrócić do oryginalnej nazwy Heigelkopf.

Tymczasem użytkownicy Google Earth otrzymują informacje o obu nazwach mierzącego 1205 metrów szczytu.

Przedstawiciele Google twierdzą, że nazwa odnosząca się do Hitlera pojawiła się w serwisie prawdopodobnie w wyniku „błędu technicznego”. Jeśli okaże się, że nie ma żadnego historycznego powodu dla jej istnienia, zostanie ona usunięta.

Google Earth to program komputerowy stworzony przez amerykańską firmę Keyhole, którą Google zakupił w 2004 roku. Umożliwia on wyświetlanie na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej zdjęć satelitarnych i lotniczych oraz różnych informacji geograficznych. Program dostępny jest w trzech wersjach: Free, Plus i Pro. Pierwsza jest bezpłatna, ale są w niej wyświetlane tekstowe reklamy. Za pozostałe dwie trzeba zapłacić odpowiednio 20 i 400 dolarów rocznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Góra Hitlera w Google Earth

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl