SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Ks. Tomasz Jaklewicz odwołany z funkcji wicenaczelnego „Gościa Niedzielnego”

Pod koniec lipca ks. Tomasz Jaklewicz przestanie pełnić funkcję zastępcy redaktora naczelnego tygodnika „Gość Niedzielny” (Instytut Gość Media). Z tytułem jest związany od 14 lat.

Ks. Tomasz Jaklewicz, fot. "Gość Niedzielny" Article

Ksiądz Tomasz Jaklewicz 28 lipca br. odejdzie z funkcji zastępcy redaktora „Gościa Niedzielnego”, ponieważ został właśnie mianowany przez abp. Wiktora Skworca proboszczem parafii pw. Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach-Brynowie.

Abp Skworc i ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wyrazili nadzieję, że ks. Tomasz Jaklewicz nadal będzie współpracował z pismem. - Jestem otwarty. Jednak głównym moim zajęciem, zgodnie z wolą księdza arcybiskupa, będzie teraz praca duszpasterska w parafii - skomentował ks. Jaklewicz.

Z „Gościem Niedzielnym” jest związany od 2004 roku. Jako wicenaczelny kieruje też działem Kościół. Kapłanem jest od 1992 roku, ma doktorat z teologii dogmatycznej.

Nie podano na razie, kto w „Gościu Niedzielnym” przejmie obowiązki ks. Tomasza Jaklewicza.

Od lutego „Gość Niedzielny” ma nowego naczelnego

Pod koniec stycznia br. zmienił się redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”. Po ponad 14 latach tę funkcję przestał pełnić ks. Marek Gancarczyk. W komunikacie podkreślono, że został odwołany przez abp. Wiktora Skworca na własną prośbę.

Nowym szefem redakcji tygodnika został ks. Adam Pawlaszczyk. Niektórzy publicyści skrytykowali tę zmianę. - Dla arcybiskupa ważniejsze od dobra dziennikarskiego jest to, żeby „Gość Niedzielny” całkowicie podporządkowany był Kurii - skomentował Tomasz Terlikowski.

Według danych ZKDP w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Gościa Niedzielnego” wynosiła 116 817 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ks. Tomasz Jaklewicz odwołany z funkcji wicenaczelnego „Gościa Niedzielnego”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
She
Zmusił go Skworc.... Czyści Gościa z osób, które mu się przeciwstawiali....
16 4
odpowiedź
User
Jakub
Kawałek po kawałku, kęs za kęsem... przykro patrzeć jak abp. Skworc osacza GN z każdej strony.
18 4
odpowiedź
User
bob
nie będę już czytał gościa
8 2
odpowiedź
User
Chudy Maciek
Ci asceci od ubóstwa są utyci jak kucharze w TV-enie.
2 5
odpowiedź
User
prax
co za dno
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing