SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gość Niedzielny” rezygnuje z felietonów ks. Kowalczyka i Agaty Puścikowskiej. „Odświeżamy łamy”

Tygodnik „Gość Niedzielny” (Instytut Gość Media) rezygnuje z felietonów dwójki autorów: Agaty Puścikowskiej i ks. Dariusza Kowalczyka. - Nie pasuję do nowej linii tygodnika - ocenił ks. Kowalczyk . - Nieprawda, po prostu odświeżamy łamy, a ks. Kowalczyk sam podziękował za współpracę - wyjaśnia nam redaktor naczelny pisma, ks. Adam Pawlaszczyk.

Ks. dr Adam Pawlaszczyk, fot. „Gość Niedzielny”Article

Jezuita ks. Kowalczyk pisał felietony do „Gościa Niedzielnego” od 2007 roku, a Agata Puścikowska związana jest z tygodnikiem od 2006 roku. Choć redakcja rezygnuje z jej felietonów, Puścikowska pozostaje w redakcji pisma i nadal będzie przygotowywała inne artykuły.

Jak napisał na swoim profilu twitterowym ks. Dariusz Kowalczyk, z jego felietonów szef „Gościa Niedzielnego” zrezygnował dlatego, że nie pasował „do nowej linii tygodnika”. - Dziękuje czytelnikom za życzliwość i jakby co, to zapraszam na łamy „Idziemy” - stwierdził ks. Kowalczyk.

O. Wojciech Surówka i Milena Kindziuk nowymi felietonistami „Gościa Niedzielnego”

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, podkreśla, że to twierdzenie jest nieprawdziwe. - Szefuję tygodnikowi od 2,5 roku. Przez cały ten czas ks. Dariusz Kowalczyk pisał u nas felietony i nikt nie miał do niego o nic pretensji. Teraz odświeżamy łamy, podziękowaliśmy dwójce felietonistów i nie ma w tym ukrytego znaczenia czy podwójnego dna, tak się dzieje w redakcjach - mówi nam ks. Pawlaszczyk.

Dodaje, że powodem twierdzenia o „niepasowaniu do nowej linii” mógł być pewien incydent: - Ksiądz Kowalczyk zgłosił tekst, zdecydowałem, że nie może zostać opublikowany, normalna rzecz w redakcjach. Autor się najwidoczniej obraził i podziękował za współpracę.

W zamian za znikające felietony na łamach pojawiły się już dwie nowe rubryki felietonowe. Prowadzą je dominikanin o. Wojciech Surówka (duszpasterz Lednicy) i dziennikarka Milena Kindziuk, współpracująca m.in. z tygodnikiem „Sieci” i portalem wPolityce.pl. Ksiądz Dariusz Kowalczyk nie odpowiedział na nasza prośbę o komentarz do sytuacji.

Ks. Adam Pawlaszczyk szefuje „Gościowi Niedzielnemu” od stycznia 2018 roku, kiedy to został mianowany na to stanowisko przez metropolitę katowickiego. Zastąpił długoletniego szefa tygodnika, ks. Marka Gancarczyka.

Z danych ZKDP wynika, że w kwietniu br. średnia sprzedaż „Gościa Niedzielnego” wyniosła 66 018 egz., po spadku o 44,6 procent rok do roku).

Dołącz do dyskusji: „Gość Niedzielny” rezygnuje z felietonów ks. Kowalczyka i Agaty Puścikowskiej. „Odświeżamy łamy”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nina
Będzie nudniej. Szkoda
odpowiedź
User
ja
kiedy w koncu zabronia drukowania papierowych gazet ! to wszystko jest w necie! 1000% podatku na papier
odpowiedź
User
śmielej
ostrzej, towarzysze! Nakłady spadają.
odpowiedź