SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grad: Sprzedaż akcji GPW w 2009 r. mało prawdopodobna

Sprzedaż akcji warszawskiej giełdy w tym roku jest bardzo mało prawdopodobna, poinformował we wtorek minister skarbu Aleksander Grad.

"Moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobne żebyśmy w tym roku sfinalizowali projekt giełdowy" - powiedział Grad dziennikarzom we wtorek. Dodał, że 6 listopada mają wpłynąć oferty, a potem potrzeba jeszcze sporo czasu na negocjacje z inwestorami.

Pod koniec października, resort skarbu na prośbę inwestorów przedłużył do 6 listopada termin składania ostatecznych ofert na zakup warszawskiej giełdy. Była to już druga decyzja o przedłużeniu terminu składania ofert ostatecznych. Wcześniej resort skarbu przedłużył ten termin - także na prośbę inwestorów - o dwa tygodnie. Pierwotnie był on wyznaczony na 14 października.

Według ostatnich informacji, oferty na większościowy pakiet akcji warszawskiej giełdy chcą złożyć Nasdaq OMX, NYSE Euronext i Deutsche Boerse. Natomiast z zakupu GPW zrezygnował London Stock Exchange.

MSP zastrzegło wcześniej, że jeśli obecnie prowadzona sprzedaż akcji nie zakończy się pozytywnie, bo rozwiązania zawarte w ofertach nie będą satysfakcjonujące, to resort będzie przygotowywał się do nowego procesu prywatyzacji warszawskiej giełdy.

Pod koniec lipca MSP zakwalifikowało do kolejnego etapu prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych wszystkich czterech kandydatów - Deutsche Boerse, London Stock Exchange, Nasdaq OMX i NYSE Euronext - którzy w połowie czerwca złożyli wstępne oferty.

Podano wtedy że cały proces sprzedaży 51,00-73,82% akcji giełdy inwestorom branżowym resort chce zakończyć jeszcze w 2009 r. MSP dopuszcza także sprzedaż do 22,82% akcji członkom giełdy, którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty na co najmniej 0,5% lecz nie więcej niż na 10% akcji przez jeden podmiot.

Sprzedaż pozostałych 25% + 1 akcja planowana jest w ciągu następnych 2-3 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grad: Sprzedaż akcji GPW w 2009 r. mało prawdopodobna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl