SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Greenpeace wzywa do zakazu lotów prywatnymi odrzutowcami

Nawiązując do rozpoczętego właśnie w Davos Światowego Forum Ekonomicznego organizacja Greenpeace wzywa w swojej kampanii, by wprowadzić w krajach Unii Europejskiej zakaz lotów prywatnymi odrzutowcami. Organizacja wskazuje, że zanieczyszczają one mocno środowisko.

Article

W centrum uwagi nowej kampanii Greenpeace autorstwa agencji TBWA Paris są szefowie firm korzystający z prywatnych odrzutowców. 

Organizacja wskazuje, że prywatne odrzutowce to najbardziej zanieczyszczający środek transportu na tej planecie, powodujący emisje CO2, są 50 razy bardziej zanieczyszczające niż pociągi.

Aby zwrócić uwagę na szkodliwy wpływ latania na nasze środowisko, Greenpeace wzywa do wprowadzenia zakazu prywatnych odrzutowców w UE. Organizacja twierdzi, że prywatne odrzutowce są symbolem dysfunkcji systemu gospodarczego, który pozwala wyjątkowo uprzywilejowanej mniejszości na nadmierne zanieczyszczanie środowiska kosztem planety.

To przesłanie zajmuje centralne miejsce w kampanii stworzonej pro bono przez TBWA Paris, która wyraźnie potępia korzystanie z prywatnych odrzutowców przez niezwykle bogatych i wpływowych lobbystów i szefów korporacji podróżujących do szwajcarskiego luksusowego ośrodka narciarskiego Davos na Światowe Forum Ekonomiczne (WEF ), które właśnie się rozpoczęło (trwa od 16 do 20 stycznia br.).

 

Analiza zlecona przez Greenpeace International przed WEF 2023 pokazuje, że 1040 prywatnych odrzutowców przyleciało i wyleciało z lotnisk obsługujących szwajcarski górski kurort Davos w tygodniu WEF 2022, powodując emisje CO2 z prywatnych odrzutowców cztery razy większą niż w przeciętnym tygodniu.

Kampania prowadzona jest pod hasłem „Żyjemy na tej samej planecie, ale nie w tym samym świecie” i obejmuje głównie social media.

W przeszłości Greenpeace był bardzo krytyczny wobec współudziału branży reklamowej i marketingowej w ułatwianiu kryzysu klimatycznego, organizując liczne protesty na festiwalu Cannes Lions zeszłego lata, wzywając agencje i holdingi do zaprzestania współpracy z klientami wykorzystującymi paliwa kopalne o wysokim stopniu zanieczyszczenia.

Dołącz do dyskusji: Greenpeace wzywa do zakazu lotów prywatnymi odrzutowcami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
d2ewrdc
a o ile zmniejszy się emisja ceło2 po utylizacji całego greenpiuu ?
odpowiedź