SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Group One i Serviceplan otwierają agencję mediową w Czechach

Group One wraz z Serviceplan Group GmbH otwierają agencję mediową z siedzibą w Pradze. Za rozwój Mediaplus Prague odpowiada Daniel Lenarczyk.

Article

Mediaplus Prague otwarto z uwagi na "zwiększającą się rolę czeskiego rynku zarówno dla klientów grupy Serviceplan jak i Group One oraz realizację planów ekspansji Group One w regionie", wyjaśnia firma w komunikacie.  Po oddziale SalesTube Russia otwartego w Moskwie w lutym tego roku, jest to kolejne zagraniczne biuro Group One otwarte w tym roku.

Group One tworzy Mediaplus Prague

Na pierwszym etapie rozwoju Mediaplus Prague zajmie się obsługą klientów Group One oraz grupy Serviceplan, którzy są obecni z komunikacją lub dopiero chcą wejść na rynek czeski. W następnym kroku działania new businesowe zostaną poszerzone o klientów zagranicznych oddziałów Mediaplus, którzy planują ekspansję na rynek czeski i słowacki oraz o klientów lokalnych.

Mediaplus Prague będzie również lokalnym wsparciem we wszystkich procesach przetargowych Mediaplus International.  Udziałowcem czeskiej spółki jest Mediaplus Warsaw.

- Budowanie pozycji Mediaplus w Czechach rozpoczęło się na długo przed oficjalnym startem spółki. To właśnie fakt, że posiadamy w tamtym regionie solidną bazę klientów zmotywował nas do działania. Obecnie skupiamy się na wzmocnieniu lokalnego teamu i działaniach new biznesowych. Docelowo biuro Mediaplus Prague będzie również odpowiedzialne za koordynowanie klientów Group One oraz Mediaplus International także na rynku słowackim - komentuje Daniel Lenarczyk, zarządzający Mediaplus Prague.

Daniel Lenarczyk zarządza Mediaplus Prague

Daniel Lenarczyk raportuje do Bartłomieja Kamińskiego, managing directora Mediaplus Warsaw. Lenarczyk do ubiegłego roku odpowiadał za projekty w regionie EMEA dla wszystkich agencji grupy Publicis (Zenith, Starcom, Spark, Blue449) i rozwijanie sieci biur w regionie: 10 rynków należących do Publicis oraz 25 biur partnerskich. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w agencji Zenith Optimedia Poland (część Publicis Group), z której w 2011 roku po 15-latach pracy w polskim oddziale  na stanowisku chief operating officer i managing directora przeszedł na stanowisko business development directora CEE do regionalnego biura w Pradze.

Większość działań digitalowych za granicą ma być realizowanych przez zespół w Polsce.

- Chcemy rozwijać taki model pracy agencji Mediaplus Prague, w którym łączymy polski backup specjalistyczny i ekspercki z rozwojem silnych kompetencji lokalnie. Naszym celem jest stworzenie silnego zespołu w Czechach, który dzięki synergii współpracy z Mediaplus Warsaw umożliwi realizowanie kampanii z takim jakościowym biznesowym rezultatem, jak Mediaplus w Polsce - wyjaśnia Bartłomiej Kamiński, managing director Mediaplus w Polsce.

Pierwszym klientem Mediaplus Prague jest niemiecka sieć sklepów Hornbach.

Dołącz do dyskusji: Group One i Serviceplan otwierają agencję mediową w Czechach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl