SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Groupon znika ze Skandynawii. „Chcemy uprościć i usprawnić międzynarodową działalność”

Internetowa platforma sprzedażowa Groupon potwierdziła, że wycofuje się z działalności w Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii. Powodem mogą być słabnące wyniki finansowe. - Planowane zmiany nie dotyczą Polski - zapewniają Wirtualnemedia.pl przedstawiciele Groupona.

Article

Wycofanie się Groupona z rynków skandynawskich jest kolejnym krokiem w kierunku ograniczenia obszarów funkcjonowania tej internetowej platformy, która wcześniej była jedynie serwisem zakupów grupowych, teraz zaś stara się przekształcić w pełnoprawny podmiot branży e-commerce.

We wrześniu br. Groupon zapowiedział zakończenie swojej działalności w siedmiu krajach z Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej połączone ze zwolnieniem ponad tysiąca pracowników, wcześniej zaś zdradził plany wycofania się z rynku greckiego i tureckiego.

Rezygnacja Groupona z działalności w Skandynawii może być spowodowana słabnącymi wynikami finansowymi. W III kwartale br. serwis zanotował stratę na poziomie ponad 21 mln dol., zapowiedzi dotyczące kolejnego kwartału zakładają zaś zysk niższy od oczekiwanego. Jednak w oświadczeniu skierowanym do redakcji Wirtualnemedia.pl firma zaprzecza takiej interpretacji ostatnich działań.

- Skupiamy się na aktywnościach w obszarze operacyjnym i strategicznym, aby uprościć i usprawnić naszą międzynarodową działalność - podkreślono w komunikacie. - Oceniamy nasze międzynarodowe portfolio w celu określenia, które aktywa mogą przyczynić się do realizacji naszej długoterminowej wizji efektywnego i rentownego wzrostu. Po starannym rozważeniu Groupon zdecydował zakończyć swoją działalność w Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii z dniem 16 listopada 2015 r. Pragniemy zapewnić, że będziemy ściśle współpracować z naszymi partnerami i klientami, aby spełnić wszystkie zobowiązania Groupon. Jednocześnie koncentrujemy nasze działania na kadrze pracowniczej z tych rynków, aby zapewnić im niezbędne wsparcie - zapewnia Groupon. Jednocześnie serwis zaznacza, że rezygnacja z kilku rynków europejskich nie oznacza żadnego zagrożenia dla funkcjonowania platformy w naszym kraju.

- Pragniemy potwierdzić, że dotyczy to jedynie krajów wymienionych w komunikacie - zmiany nie dotyczą Polski - podkreśla w oświadczeniu Groupon.

We wrześniu br. Groupon.pl odwiedziło 2,03 mln polskich użytkowników (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz pełne wyniki serwisów tematycznych).

Dołącz do dyskusji: Groupon znika ze Skandynawii. „Chcemy uprościć i usprawnić międzynarodową działalność”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
XXI wieczna wydmuszka internetowa. Za 5 lat zaczną masowo upadać tak modne teraz startupy.
odpowiedź
User
skandynawia
Finlandia to nie skandynawia
odpowiedź
User
XXwiek
XXI wieczna wydmuszka internetowa. Za 5 lat zaczną masowo upadać tak modne teraz startupy.


Myślę, że Groupon nie jest żadną wydmuszką, a świetnym pomysłem, który miał swój okres prosperity, a teraz szuka sobie miejsca na rynku. Wydaje się, że idzie im to całkiem sprawnie. Kuleje PR polskiego Groupona, który w mediach społecznościowych nie istnieje.
odpowiedź