SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa ADV: 53,4 mln zł przychodu i 2,5 mln zysku w 2010 r.

Grupa ADV opublikowała prospekt emisyjny. Spółka planuje dynamiczny rozwój organiczny oraz akwizycje, których realizacja zostanie sfinalizowana jeszcze w II kwartale 2011 r. W kwietniu nastąpi debiut akcji na rynku podstawowym GPW.

Grupa ADV: 53,4 mln zł przychodu i 2,5 mln zysku w 2010 r.

Wartość akcji Grupy ADV wzrosła w okresie ostatniego roku (1 kwietnia 2010 – 31 marca 2011) o 400 proc. W akcjonariacie Grupy ADV znajdują się m.in. DWS Polska TFI S.A., Pekao OFE i Amplico OFE.

Skonsolidowanie przychody Grupy ADV po czterech kwartałach 2010 roku wyniosły 53,36 mln zł, czyli o 77 proc. więcej niż w roku 2009. Zysk netto osiągnął poziom 2,53 mln zł i wzrósł o 613 proc.

W IV kwartale Grupa ADV wyemitowała obligacje o wartości 5 mln zł. Część z pozyskanych środków grupa planuje zainwestować w akwizycję studia 3D działającego w Polsce. Podmiot specjalizuje się w produkcji animacji, tworzeniu efektów specjalnych na potrzeby produkcji filmowych oraz rozwiązaniach typu motion design.

Plany Grupy ADV obejmują m.in.:

- Powiększanie portfela produktów i usług z kategorii DRA (Direct Response Advertising);
- Rozwój rozwiązań Augmented Reality (AR - Rozszerzona Rzeczywistość);
- Budowę studia Video&Motion;
- Rozwój produktowej marki SATIS oraz ekspansja zagraniczna;
- Rozwój platformy IT dedykowanej rynkowi usług leasingowych;
- Integrację platformy "poznajomosci.pl" z 300 najpopularniejszymi sklepami internetowymi do końca roku 2010. W roku 2011 integrację kolejnych 700 sklepów;
- Ekspansję zagraniczną przez spółkę celową Iweii Online Solutions Ltd. z siedzibą w Irlandii. Rozpoczęcie działalności na co najmniej 3 rynkach zagranicznych do końca roku 2012;
- Do końca roku 2013 zdobycie pozycji lidera w zakresie agregowania ruchu sprzedażowego (strumienia kupujących) na polskim rynku detalicznym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa ADV: 53,4 mln zł przychodu i 2,5 mln zysku w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl