SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa CCC inwestuje w firmę z technologią do ekspresowych dostaw e-zakupów

Grupa CCC zostanie mniejszościowym udziałowcem firmy technologicznej Xpress Delivery rozwijającej ekspresowe dostawy. Współpracuje z nią od 9 miesięcy przy swojej usłudze CCC Express.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

- Od dziewięciu miesięcy wspólnie z Xpress Delivery z sukcesem rozwijamy usługę CCC Express, która spotkała się z zainteresowaniem klientów. Widzimy w rynku ekspresowych dostaw, duży potencjał. Stając się udziałowcem Xpress Delivery będziemy mogli jeszcze bardziej zacieśnić naszą współprace, poprzez udostępnienie usługi na rynkach zagranicznych oraz w nowych kanałach sprzedaży - uzasadnia Karol Półtorak, wiceprezes Grupy CCC ds. strategii i rozwoju.

- Współpraca ta wpisuje się w nasze cele strategiczne rozwijania unikalnego ekosystemu handlu poprzez budowanie doświadczenia i wygody dla klientów. Dzięki niej, dziś w naszym portfolio znajduje się usługa, która jest kolejnym przełomem w zakresie obsługi konsumenta - dodaje.

Nie podano, jaką konkretnie część udziałów Xpress Delivery przejmie Grupa CCC.

- Jesteśmy dumni, że już po kilku miesiącach od wdrożenia klient inwestuje w naszą spółkę. Jest to najlepszy dowód potwierdzający kierunek i jakość oferowanych przez nas usług - mówi Dariusz Piotrowski, CEO i współzałożyciel Xpress Delivery.

Ekspresowe dostawy także na eobuwie.pl i Modivo

Usługa CCC Express została wprowadzona w listopadzie ub.r. Aby z niej skorzystać, wystarczy podczas zakupów w sklepach internetowych sieci wybrać opcję „dostawa tego samego dnia”. Wtedy też kurier dostarczy produkty do klienta nawet w 90 minut od momentu złożenia zamówienia. Przesyłki są realizowane bezpośrednio ze sklepów stacjonarnych.

Grupa CCC podkreśla, że ze względu na duże zainteresowanie kupujących usługą CCC Express, stopniowo wprowadza ją w kolejnych miejscowościach. Obecnie jest dostępna w 37 miastach w Polsce. Natomiast od września będą z niej mogli korzystać klienci eobuwie.pl w największych aglomeracjach w kraju oraz w czeskiej Pradze.

- Dostawy ekspresowe bezpośrednio ze sklepów dopełniają nasz model omnichannel. Widzimy duże zainteresowanie tą usługą, dlatego sukcesywnie wprowadzamy ją w nowych lokalizacjach. Co więcej, na bazie doświadczeń CCC, wdrażamy tę funkcjonalność także dla klientów eobuwie.pl, a w szerszej perspektywie czasowej udostępnimy ją również dla konsumentów Modivo - zapowiada Konrad Jezierski, dyrektor ds. rozwoju omnichannel w Grupie CCC.

Według szacunkowych danych w drugim kwartale roku obrotowego 2021/22, czyli w okresie maj - lipiec, Grupa CCC zanotowała 2,036 mld zł przychodów i 250 mln zł EBITDA (wg MSSF16).

Dołącz do dyskusji: Grupa CCC inwestuje w firmę z technologią do ekspresowych dostaw e-zakupów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Doskonale
Super
odpowiedź