SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa CD Projekt z 7,7 mln złotych zysku. “Dzięki gog.com i Wiedźminowi”

Grupa CD Projekt wypracowała w pierwszej połowie 2013 r. 63,1 mln zł przychodów, EBTIDA na poziomie 8,51 mln zł oraz 7,7 mln zł zysku. W produkcję gier zainwestowano w tym czasie 9,05 mln złotych.

Grupa CD Projekt z 7,7 mln złotych zysku. “Dzięki gog.com i Wiedźminowi”

Grupa CD Projekt zakończyła pierwsze półrocze posiadając środki pieniężne i ich ekwiwalenty w wysokości 26,51 mln złotych. Spółka ma także jednostki funduszy inwestycyjnych o wartości 817 tys. zł. CD Projekt zwiększył przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej, które w tym roku wyniosły 6,29 mln zł i były wyższe o prawie 2 mln złotych w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. W pierwszym półroczu zainwestowano także spore środki na produkcję gier - w przepływach operacyjnych wykazano 9,05 mln zł przeznaczonych na ten cel. Zadłużenie firmy wyniosło tylko 309 tys. zł.

Jak podkreśla Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt, dobre wyniki finansowe firmy są zasługą m.in. rosnącej popularności serwisu gog.com, umożliwiającego globalną cyfrową sprzedaż gier, jak również nie słabnącą sprzedażą hitowych gier „Wiedźmin” oraz „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”.

Przychody serwisu gog.com wzrosły w pierwszej połowie 2013 roku prawie dwukrotnie w stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku i wyniosły 30,77 mln zł. Zysk netto wzrósł o 105 procent rok do roku i wyniósł 6,35 mln zł. Cyfrową dystrybucją gier na rynku polskim zajmuje się należąca do grupy CD Projekt platforma cdp.pl. W pierwszej połowie 2013 roku zanotowała ona 1,08 mln złotych straty przy przychodach na poziomie 21,85 mln zł.

Zarząd grupy CD Projekt podkreśla, że całej grupie udało się wypracować dobre wyniki finansowe mimo bardzo dużych nakładów na produkcję premierowych gier. Jest wśród nich trzecia część sagi „Wiedźmin: Dziki gon”, która ujrzy światło dzienne w pierwszej połowie 2014 roku, a dostępna będzie także jej wersja na Playstation4 (więcej na ten temat).

Z kolei druga premiera CD Projektu - gra „Cyberpunk 2077” - będzie dostępna w sprzedaży w 2014 lub 2015 roku. Powstaje ona na licencji popularnej przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych gry RPG Cyberpunk 2020, napisanej przez Mike'a Pondsmitha, który ściśle współpracuje z polską firmą (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa CD Projekt z 7,7 mln złotych zysku. “Dzięki gog.com i Wiedźminowi”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl