SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Cyfrowy Polsat wprowadza do oferty fotowoltaikę z internetem LTE gratis

Salony Plusa i Cyfrowego Polsatu będą oferowały klientom fotowoltaikę. Panele słoneczne będą oferowane pod nową marką Esoleo, przez należącą do Grupy Polsat firmę Alledo. Klienci w pakiecie dostaną też m.in. darmowy internet LTE na trzy lata.

Oferta Esoleo będzie dostępna na terenie całej Polski, w ponad 1000 punktach sprzedaży i obsługi klienta Plusa i Cyfrowego Polsatu. Operator podkreśla, że instalując fotowoltaikę można obniżyć rachunki za prąd nawet o 95 proc.

- Niemal 30 lat temu wystartowała Telewizja Polsat z logiem w kształcie słońca z pierwszą. Kilka lat później Zygmunt Solorz uruchomił Cyfrowy Polsat, platformę satelitarną, dzięki której telewizja dotarła do każdego zakątka Polski. Kilka lat temu wprowadziliśmy w Polsce technologię LTE - szybki i powszechnie dostępny internet w całym kraju. W maju jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy sieć 5G. Dzisiaj rozpoczynamy kolejny etap: chcemy „usłonecznić” Polskę. Wprowadzamy ofertę produkcji własnego prądu ze słońca na masową skalę - komentuje Maciej Stec, wiceprezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Jak wylicza operator, klient posiadający dom i płacący miesięcznie za prąd ok. 250 zł, korzystając z własnej instalacji fotowoltaicznej przez przynajmniej kilkanaście lat, może zaoszczędzić nawet 100 000 zł. Może też skorzystać z dotacji rządowego programu „Mój Prąd” w wysokości 5 tys. zł. oraz z tzw. ulgi podatkowej termomodernizacyjnej dla osób fizycznych. Oferta Esoleo obejmuje - oprócz montażu paneli - ubezpieczenie na trzy lata w cenie, a także internet LTE od Plusa do monitoringu także na trzy lata oraz 15 lat wsparcia technicznego. Całość inwestycji realizowana jest „pod klucz” łącznie z przygotowaniem za klienta niezbędnych dokumentów oraz zgłoszeniem do sieci energetycznej.

Elementy instalacji ESOLEO, czyli falownik i moduły, dostarczane są przez znane międzynarodowe firmy. Huawei zapewnia falowniki, natomiast moduły fotowoltaiczne wyprodukowane są przez Talesun.

Jak informuje Grupa Polsat, wszystkie instalacje fotowoltaiczne ESOLEO zostały zaprojektowane i przetestowane przez inżynierów, ekspertów od technologii fotowoltaicznej, we współpracy z renomowanymi producentami komponentów.

Na początku br. Cyfrowy Polsat za 6,9 mln zł kupił 51 proc. udziałów firmy Alledo oferującej usługi z zakresu systemów oświetleniowych i fotowoltaiki. W jej zarządzie i radzie nadzorczej pojawili się menedżerowie z firm Zygmunta Solorza.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost przychodów o 2 proc. do 2,85 mld zł, przy czym przychody od klientów i ze sprzedaży sprzętu nieznacznie zmalały. Firma miała sprzedanych 17,43 mln jednostkowych usług, po wzroście o 2,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Grupa Cyfrowy Polsat wprowadza do oferty fotowoltaikę z internetem LTE gratis

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Gdy Walter i Wejchert wyprzedali ITI do cna, Solorz rozwija biznes o kolejne filary. Brakuje jeszcze tylko wywozu śmieci i dostawy zakupów spożywczych do domu.
odpowiedź
User
Maniok
250zł miesięcznie x 12 miesięcy = 3000zł rocznie x 20 lat = 60 000 zł. Jak można zaoszczędzić 100 000 zł w kilkanaście lat? Kto to liczył? Co to za dyrdymały? No, i pokażcie mi dom, w którym opłaty za prąd to 250 zł miesięcznie. Myślenie (ciągle) ma przyszłość!
odpowiedź
User
antek
Gdy Walter i Wejchert wyprzedali ITI do cna, Solorz rozwija biznes o kolejne filary. Brakuje jeszcze tylko wywozu śmieci i dostawy zakupów spożywczych do domu.


Solorz w kwestii skuteczności ma 150% sukcesów. Ale w pozostałych kwestiach, takich jak jakość flagowej stacji Polsat (TVN tworzyło nowe standardy, a Polsat je zazwyczaj psuł 1000 odcinkiem Kiepskich) lub ostatnim poczynaniom z władzą - już tak miło nie jest.
odpowiedź